Menu boczne

Treść strony

Różne

 • (26.05.2017) Letni kurs języka nienieckiego dla studentów i doktorantów organizowany przez GFPS-Polska - organizację studencką powstałą w 1994 roku. Jej celem statutowym jest m. in. wspieranie nauki oraz wymiany i współpracy studenckiej i naukowej pomiędzy Polską, a Niemcami. W stypendiach, kursach i warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie wzięło udział do tej pory kilka tysięcy osób.
 • Studenci i doktoranci wszystkich kierunków są zaproszeni do zgłaszania się na letni kurs języka niemieckiego Tandem GFPS 2017. Jest to polsko-niemiecka wymiana wakacyjna, organizowana we współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży i bliźniaczą organizacją niemiecką GFPS e. V.

  Termin zgłoszeń upływa 1.06.2017. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 18.08. - 3.09 w Melanue, w Saksonii.

  W kursie weźmie udział 20 uczestników z Polski i 20 uczestników z Niemiec. Ideą projektu jest nauka języka poprzez codzienną rozmowę w parach polsko-niemieckich. Oprócz zajęć lekcyjnych z native speaker'ami zaplanowany został bogaty program kulturalno-naukowy. Czyni to Tandem niepowtarzalną okazją do poznania żywego języka niemieckiego i kultury naszego zachodniego sąsiada.

  Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.gfps.pl/tandem/, link do informacji na facebook'u: https://www.facebook.com/TandemGFPS/photos/a.204962669607744.37649.191230624314282/1128164553954213

  kurs języka niemieckiego 

 • (05.08.2016) Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na
  II Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową Bezpieczeństwo Pacjenta w podmiotach Systemu ochrony zdrowia, która odbędrzie się w Warszawie 4 listopada 2016.
 • (05.07.2016) Drodzy Studenci, w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ KA2 Project, realizowanego przez konsorcjum uczelni wyższych z Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Polski, Grecji, Turcji i Węgier, Warszawski Uniwersytet Medyczny przygotowuje studium wykonalności, dotyczące programu międzyuczelnianych studiów magisterskich na kierunku „Ocena technologii medycznych” (ang. Heath Technology Assessment, HTA).
 • Nowy program międzyuczelnianych studiów II stopnia powstaje w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie oceny technologii medycznych wśród instytucji prywatnych i publicznych. Dla studentów przewidziano możliwość ubiegania się o stypendia naukowe, udział w kursach i praktykach studenckich oraz przygotowanie pracy dyplomowej.

  Program jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach ERASMUS+ KA2 Strategic Partnership Project on Joint Curriculum Development in Health Technology Assessment (Nr projektu JoC HTA: 2015-1-TR01-KA203-022402).

  Zapraszamy wszystkich studentów do wypełnienia krótkiej ankiety (Student Survey), dostępnej na stronie projektu:

  http://www.jochta.net/#

  Uzyskane dane posłużą nam do opracowania programu studiów optymalnie dostosowanego do potrzeb studentów i przyszłych pracodawców. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.

 • (31.05.2016) Zapraszamy wszystkich studentów do przeżycia z nami przygody życia! W ramach naszego ogólnopolskiego programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” proponujemy Ci wyjazd na projekt wakacyjny, w czasie którego zrealizujesz zajęcia z dziećmi w wybranym przez Was miejscu w Polsce. Nie tylko zdobywasz możliwość rozwoju osobistego i nowe umiejętności, ale też ciekawie spędzasz swoje wakacje. Zwracamy Ci koszty dojazdu i materiałów edukacyjnych, a szkoła, u której gościsz zapewnia Ci nocleg i wyżywienie. Jeśli szukasz pomysłu na siebie w wakacje – nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.
 • Zobacz, jak to działa: http://frw.org.pl/strefa-wolontariusza/projekty-wakacyjne/

  Więcej informacji znajdziesz na naszej info grafice gdzie krok po kroku dowiesz się jak #Zaprojektowaćwakacje

  zdjęcie razem 

 • (29.02.2016) Szukasz pracy - zajrzyj na stronę https://interviewme.pl/blog znajdziesz tam bezpłatne praktyczne i bardzo ciekawe materiały i artykuły z poradami dla osób szukających pracy:
  - Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?
  - Jak napisać list motywacyjny, który zapewni Ci pracę? Wzór, przykłady i 8 rad.
  - Rozmowa kwalifikacyjna – 7 najczęstszych błędów
  - Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, które padną na pewno.
  - CV po angielsku – wzór, przykłady i 12 rad, jak je napisać.
  - List motywacyjny po angielsku. Kompendium wiedzy.
  - Pierwsze CV studenta bez doświadczenia - 8 rad jak napisać.
 • (29.02.2016R.) Zaproszamy studentów i absolwentów do wzięcia udziału w konkursie:
  „Diagnostyka Nutrigenetyczna w Dietetyce”. Konkurs polega na stworzeniu akcji edukacyjnej promującej badania nutrigenetyczne wśród dietetyków, lekarzy oraz studentów w/w kierunków.
  Treść zadania konkursowego oraz warunki uczestnictwa zamieszczone są na stronie internetowej www.dfmedica.eu w zakładce Edukujemy. Pracę konkursową należy przesłać w formie dokumentu pdf na adres e-mail: szkolenia@dfmedicapolska.pl w terminie 1.03. do 18.05.2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19.05.2016 r..
 • Do wygrania:
  I nagroda: płatna 2-miesięczna praktyka w DF Medica Polska (z możliwościa przedłużenia do trzech miesięcy) oraz badanie „Omega Test” z interpretacją specjalisty
  II nagroda: uczestnictwo w szkoleniu z zakresu nutrigenetyki przewadzonym przez prof. Giovanni Scapagnini oraz badanie „Omega Test” z interpretacją specjalisty
  III nagroda: badanie „Omega Test” z interpretacją specjalisty.

 • (16.11.2015) Rusza pierwsza edycja Startu Sprint Silesia w Katowicach
   
  Startup Sprint to dwudniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy w interdyscyplinarnych grupach rozwijają pomysły biznesowe lub istniejące firmy. Następnie prezentują je potencjalnym jury i potencjalnym inwestorom. Pracują oni pod przewodnictwem doświadczonych mentorów.
  Odbędzie się on w dniach 5-6 grudnia, przy współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości Śląsk.

  Pierwsza edycja Startup Sprint Silesia w Katowicach będzie bardziej ogólna, aby dać uczestnikom szanse na ukazanie potencjału własnej kreatywności. Wszyscy, którzy mają pomysł na aplikację, usługę, produkt związany np. z branżą energetyczną, medyczną, dziecięcą albo zupełnie innym zakresie tematycznym, zaczną pracę w piątkowy wieczór.

  Uczestnicy przedstawią własne pomysły, a następnie podzielą się na zespoły i przystąpią do pracy.
  Uczestnictwo w Startup Sprint Silesia jest bezpłatne. Aby wziąć udział należy się zarejestrować. Ilość miejsc jest ograniczona.

  Szczegóły wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia: http://silesia.startupsprint.org/
 • (06.11.2015) Eureka Technology Park poszukuje chętnych do współpracy studentów kierunków medycznych, zamierzających rozwijać się w obszarze zdrowia fizycznego i/lub psychicznego. Zapraszamy do rozpoczęcia współpracy przy tworzeniu artykułów na nową platformę społecznościową, nad którą obecnie pracujemy. Częstotliwość przesyłania artykułów i ich tematyka zależy od Ciebie - każdy z nich sygnowany jest nazwiskiem autora, odsyłając jednocześnie do posiadanego przez niego Panelu Eksperckiego. Można na nim publikować informacje o sobie, artykuły, linki, filmy, a także odnośniki do swoich stron, jeżeli takowe posiadasz. Można z nami współpracować zarówno jako firma, jak i osoba fizyczna. Jest to początek promocji jaka będzie Tobie w przyszłości niezwykle potrzebna. Zacznij ją razem z nową platformą stawiającą na poprawę jakości życia oraz rozwijanie idei zdrowia i długowieczności!
   
  Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami lub współpracą, zapraszamy do kontaktu drogą mailową: d.biernacka@eurekagroup.pl
 • (29.10.2015) Bank Zachodni WBK jest Partnerem Strategicznym akcji Zwolnieni z Teorii - ogólnopolskiego projektu skierowanego do młodzieży, m.in. do studentów.
 • Wraz z organizatorem akcji, firmą Social Wolves, chcemy zachęcać młodych ludzi do większego zaangażowania społecznego, ale także wspierać ich w nabywaniu praktycznych umiejętności realizacji i zarządzania projektami oraz w zdobywaniu certyfikatów to poświadczających.

  Do końca listopada trwa nabór do projektu. Następnie młodzi ludzie połączą się w zespoły i pod okiem mentorów do marca 2016r przechodzić będą przez poszczególne fazy zarządzania projektami.

  Ci którzy z sukcesem ukończą wszystkie etapy spotkają się na gali podsumowującej - w Warszawie.

  Akcja ma oczywiście charakter niekomercyjny, a udział w niej dla uczestników jest bezpłatny. Dla tych, którzy przejdą do etapu realizacji projektów Bank Zachodni WBK dodatkowo przygotował specjalną premię finansową, która może wesprzeć realizowane przez uczestników projekty.

  Dowiedz się więcej!
  Filmik promujący akcję
  Plakat

 • (02.10.2015) W związku z planowanym udziałem w projekcie dot. produktu finansowego jakim jest pożyczka globalna dla przedsiębiorczości akademickiej, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego zwraca się z prośbą o udział w niniejszej ankiecie.
 • Jej celem jest zebranie opinii środowiska akademickiego na temat pożądanego źródła finansowania w zakresie prowadzenia lub założenia własnej firmy. Bardzo prosimy o rzetelne i przemyślane odpowiedzi. Ankieta jest anonimowa.

  Dziękujemy za okazaną pomoc i poświęcony czas.
  Zespół Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego

 • (30.09.2015) W ramach programu „Zdrowo jemy zdrowo rośniemy” poszukiwani są dietetycy-edukatorzy!
 • „Zdrowo jemy zdrowo rośniemy” jest ogólnopolskim programem którego celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych dzieci przez edukację personelu żłobków i przedszkoli oraz rodziców. Zadania te mają prowadzić dietetycy edukatorzy, którzy w ramach programu są przygotowywani poprzez darmowy, ciekawy program szkoleń oraz wsparcie do założenia własnej działalności jako edukator - dietetyk.

  W programie, który rozpoczął się w 2014 roku zaangażowanych jest prawie 100 dietetyków i ok 800 placówek z całej Polski. Program otrzymał patronat Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

  Obecnie trwa rekrutacje następnej grupy dietetyków. Zgłoszenia można składać do 15 października br. Szczegóły w ogłoszeniu.

Powrót
do góry