Absolutorium Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego

23 czerwca 2013 roku odbyło się Absolutorium Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Karty ukończenia studiów odebrało 87 studentów. Najlepsi otrzymali nagrody za naukę, pracę społeczną i osiągnięcia sportowe, aż dwanaście osób ukończyło studia ze średnią powyżej 4,5.
Dr hab. Katarzyna Grocholewicz, dziekan wydziału, zapewniała zgromadzonych studentów:
-kapitał jakim jest dyplom Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego z pewnością wystarczy aby rozpocząć życie zawodowe. Pacjenci powierzając Wam to co najcenniejsze – swoje zdrowie, wierzą, że zawsze będziecie umieli im pomóc. Nie możecie zawieść tych nadziei, co wiąże się z obowiązkiem dalszego, ustawicznego kształcenia. Stałe pogłębianie wiedzy i umiejętności wymaga od nas poświęceń, samozaparcia i wytrwałości. Ale być lekarzem to wielka rzecz, choć na tę wielkość trzeba zasłużyć i zapracować.
Życzę, aby Wasi przyszli pacjenci mówili o Was – „to dobry lekarz i dobry człowiek”. Będzie to także najlepszą nagrodą dla Waszych Rodziców, za ich serce, troskę i zapewne wielki wysiłek jaki włożyli w Wasze wychowanie i wykształcenie.