Dyplomatorium 2013

Dnia 05 lipca 2013 roku już po raz czwarty odbyła się uroczystość Dyplomatorium honorująca zakończenie edukacji zawodowej studentów kierunku pielęgniarstwo i położnictwo Wydziału Nauk o Zdrowiu na poziomie studiów I stopnia. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: prof. Jerzy Samochowiec Prorektorektor PUM ds. nauki, dr hab. n. med. prof. nadzw. PUM Beata Karakiewicz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, członkowie Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu, nauczyciele akademiccy, członkowie Prezydium Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, Konsultanci Wojewódzcy w dziedzinie pielęgniarstwa, Naczelne Pielęgniarki i Pielęgniarze wiodących szczecińskich szpitali, oraz licznie zgromadzona młodzież wraz z rodzinami.

Absolwenci kierunku pielęgniarstwo i położnictwo otrzymali czepki - symbole przynależności do grupy zawodowej oraz złożyli przysięgę. Ważnym elementem uroczystości było wystąpienie dr n. med. Marioli Głowackiej – członka Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych przy Ministerstwie Zdrowia RP.