Kanclerze i Kwestorzy w PUM

W Szczecinie odbyła się Konferencja Kanclerzy i Kwestorów Uczelni Medycznych, na którą przyjechali przedstawiciele jedenastu polskich ośrodków akademickich. Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem prof. Bogusława Machalińskiego, rektora PUM.

-Kwestorzy i kanclerze to osoby, które odpowiadają za finanse uczelni i są dla nas bardzo ważne - mówił rektor.

Głównym tematem obrad była nowa ustawa o szkolnictwie, Ustawa 2.0. Gościem specjalnym spotkania był Marek Kuciński, zastępca dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia, który przedstawił analizę wchodzącej ustawy ze szczególnym uwzględnieniem proponowanych zmian.
O zarządzaniu ryzykiem w PUM mówiła Marta Nizio, Audytor Wewnętrzny PUM, o spółkach celowych mec. Zbigniew Olech a dr Andrzej Ossowski przedstawił działalność Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów.

Konferencje kanclerzy i kwestorów są organizowane w różnych uczelniach medycznych od ponad 25 lat.