Kiermasz książek w bibliotece PUM

W Bibliotece Głównej  PUM 10 maja rozpoczęły się obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, imprezy której organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Charytatywny kiermasz książek odbywający się pod hasłem „Bibliotekarze – Dzieciom” zorganizowany został przez bibliotekarzy uczelni wyższych Szczecina, a dochód z niego przeznaczony zostanie na zakup książek dla Niepublicznego Specjalnego Przedszkola „Tęcza" prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”. Za symboliczną złotówkę można kupić książkę oraz skosztować przygotowanych przez bibliotekarzy wypieków oraz innych specjałów. Jak co roku w otwarciu kiermaszu wzięły udział władze naszej uczelni, z rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińskim oraz dyrektorzy i pracownicy bibliotek akademickich Szczecina. Wśród gości wydarzenia była także prezes Stowarzyszenie pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza” Alicja Zołotucha oraz opiekunki z przedszkola wraz podopiecznym Krzysiem i jego mamą.

Kiermasz potrwa do 12 maja do godz. 16.00. Zachęcamy do aktywnego udziału i do wsparcia podopiecznych przedszkola „Tęcza”.