Dwa zespoły z PUM biorą udział w trzeciej edycji Konkursu Start-Up-Med - głosujcie do 31 maja

19.05.2021 Ogłoszenia

Celem Konkursu jest nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe. Konkurs organizowany jest przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia.

Pierwszy wynalazek należy do dr n. med. Pawła Rynio. Jest to unikalny wyrób medyczny o nazwie HoloGraft, zdolny do przetwarzania obrazów tomografii komputerowej pacjenta do formy trójwymiarowego modelu holograficznego aorty i jej naczyń bocznych. Wynalazek powstał w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności 2.0". Link do głosowania.

1

Drugim wynalazkiem jest urządzenie do pomiaru zeza, którego autorem jest zespół II Katedry i Kliniki Okulistyki PUM. Urządzenie powstało w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności 4.0". Posłuży zautomatyzowanemu i szczegółowemu pomiarowi kątów zeza w różnych ustawieniach gałki ocznej, z wykorzystaniem technik wirtualnej projekcji stereoskopowej i analizy ruchu oczu przy użyciu skalibrowanego systemu optycznego i kamer. Link do głosowania.

1

Zachęcamy do głosowania na wynalazki naukowców PUM!
Plebiscyt internetowy trwa do 31 maja 2021 r.