Instrukcja postępowania dla studentów PUM (COVID-19)

01.10.2020 Ogłoszenia

Przekazujemy instrukcję postępowania w przypadku potrzeby uzyskania pomocy w związku z infekcją lub podejrzeniem zarażeniem koronawirusem. Studenci PUM – zapoznajcie się i stosujcie!

1. W przypadku podejrzenia infekcji.
  2. W przypadku dodatniego wyniku w kierunku COVID-19.
  3. W przypadku kontaktu z osobą zakażoną.
  4. W przypadku kontaktu z osobą, która odbywa kwarantannę lub osobą podejrzaną o zakażenie.

Dla ułatwienia uzyskania pomocy w przypadku infekcji lub podejrzenia infekcji COVID-19,  prosimy o zadeklarowanie się studentów do lekarza w jednym z wymienianych w Instrukcji POZ.

Deklaracje do lekarza można złożyć w formie papierowej (druki dostępne w dziekanatach, placówkach POZ oraz na stronie internetowej PMR Podgórna) jak również internetowo poprzez Indywidualne Konto Pacjenta (szczegółowe informacje w tym zakresie będą dostępne w Wirtualnym Dziekanacie).

DEKLARACJE MOŻNA SKŁADAĆ
W DZIEKANATACH LUB BEZPOŚREDNIO W PLACÓWKACH POZ.

W związku z faktem, że sytuacja epidemiologiczna oraz strategia postępowania wyznaczana przez Ministerstwo Zdrowia zmienia się dynamicznie, również powyższe instrukcje mogą być modyfikowane w przyszłości. Prosimy o sprawdzanie tej instrukcji dla studentów na bieżąco na stronie i internetowej PUM.

W przypadku istotnych pytań i wątpliwości do dyspozycji pozostaje telefon kontaktowy do
Komisji ds. Zagrożenia Epidemiologicznego PUM (tel. +48 517 217 944).