List intencyjny ws. włączenia Szpitala Powiatowego w Pyrzycach w struktury uniwersyteckie

10.06.2021 Ogłoszenia

Dziś podpisano list intencyjny ws. połączenia Szpitala Powiatowego w Pyrzycach z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Prof. Bogusław Machaliński – rektor PUM, dr Konrad Jarosz – dyrektor SPSK1 PUM, Stanisław Stępień – Starosta Pyrzycki i Mariusz Marek Przybylski p.o. dyrektora Szpitala Powiatowego, potwierdzili zamiar połączenia Szpitala Powiatowego w Pyrzycach z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Radni Powiatu Pyrzyckiego podjęli tę inicjatywę już rok temu, analizując szczególnie jej przesłanki ekonomiczne. Teraz strony porozumiały się w sprawie współpracy. Zarówno ostateczna formuła, jak i zasady konsolidacji będą przedmiotem dalszych prac.

Podpisując list intencyjny Rektor PUM i Starosta Pyrzycki potwierdzają wolę wspólnego rozwoju i deklarują dalsze negocjacje w celu osiągnięcia korzystnych dla obu stron rezultatów. O efektach prac zespołów roboczych ws. doprecyzowania kooperacji będziemy informować na bieżąco.