"Bibliotekarze - dzieciom" w Bibliotece Głównej PUM

W Bibliotece Głównej PUM 7 maja 2018 roku odbyła się inauguracja XV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, imprezy której organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne  święto przebiegało pod hasłem: „(Do)wolność czytania”.

Biblioteka PUM wraz z SBP Kołem Nr 2 Bibliotek Naukowych w Szczecinie przygotowała w ramach akcji „BIBLIOTEKARZE – DZIECIOM” kiermasz charytatywny książek. Dochód z kiermaszu przeznaczono na zakup książek dla Świetlic Środowiskowych Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP. Za symboliczną złotówkę można było kupić książkę oraz skosztować przygotowanych przez bibliotekarzy wypieków oraz innych specjałów. Jak co roku w otwarciu kiermaszu wzięły udział władze uczelni, z rektorem prof. Bogusławem Machalińskim oraz dyrektorzy i pracownicy bibliotek akademickich Szczecina. Wśród gości wydarzenia była także Pani Dorota Żbikowska – opiekun-wychowawca Harcerskiej Świetlicy Środowiskowej w Szczecinie.

Podczas inauguracji w Bibliotece Głównej PUM otwarto wystawę: „(Do)wolność czytania”. Wystawa prezentuje pasje czytelnicze pracowników biblioteki i zachęca do czytania. Nieważne gdzie, nieważne jak, po prostu czytajmy!