Menu boczne

Treść strony

Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia

Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia składa się z dziewięciu kategorii. Zwieńczeniem konkursu będzie okolicznościowa gala z udziałem znamienitych gości, która odbędzie się 11 stycznia 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

W kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne wygrał prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko, krajowy konsultant w dziedzinie reumatologii, kierownik Kliniki Reumatologii, Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Profesor Brzosko został nagrodzony za szczególne zaangażowanie na polu zdrowia publicznego na stanowisku konsultanta w dziedzinie reumatologii. Dzięki staraniom profesora zwiększono dostępność polskich pacjentów z chorobami reumatycznymi do leczenia biologicznego. Nowe programy leczenia w reumatologii zostały przygotowane przez środowisko reumatologów we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i obowiązują od 1 marca 2017 roku. Profesor dzięki nieprzejednanej postawie oraz umiejętnościom negocjacyjnym i menedżerskim „odwrócił” fatalną tendencję do zmniejszającego się odsetka chorych korzystających z tego leczenia. Nowe programy leczenia pacjentów z zapalnymi chorobami reumatycznymi przybliżają nas do standardów leczenia reumatologicznego w Europie, są zgodne z aktualnymi rekomendacjami międzynarodowych towarzystw naukowych EULAR, ACR, ASAS i GRAPPA.

www.termedia.pl

Powrót
do góry