Uroczyste otwarcie nowo wybudowanych siedzib klinik ginekologiczno-położniczo-neonatologicznych w USK nr 2 PUM

19.06.2024 Wydarzenia

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie uroczyście otworzył nowo wybudowane siedziby klinik ginekologiczno-położniczo-neonatologicznych, Izby Przyjęć oraz bloków porodowo-operacyjnych. Ta ambitna inwestycja jest realizowana wieloetapowo, z częścią bloku A2 w szpitalu na Pomorzanach otwartą już w ubiegłym roku. Planowane zakończenie całego projektu jest przewidziane na połowę 2026 roku.

Na parterze nowego budynku znajdują się: nowoczesna, przestronna Izba Przyjęć Położniczo-Ginekologiczna, gabinety przyjęć do poszczególnych klinik ginekologiczno-położniczo-neonatologicznych, gabinety poradni, Pracownia Kolposkopowa oraz gabinet KTG, a także toalety i łazienki przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Pierwsze piętro zajmuje Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt, a także Zintegrowany Ginekologiczny Blok Operacyjny, który posiada cztery sale operacyjne oraz salę szkoleniowo-konferencyjną. Na drugim piętrze znajduje się Blok Porodowo-Operacyjny, który dysponuje sześcioma salami porodowymi, z których dwie przeznaczone są do zabiegów i cesarskich cięć, a cztery do porodów siłami natury.

Warto zauważyć, że oddział położniczy szpitala na Pomorzanach jest jedynym tego typu miejscem w centrum miasta o trzecim stopniu referencyjności, a rocznie rodzi się tutaj prawie 2300 noworodków. Kliniki położniczo-ginekologiczno-noworodkowe tego szpitala od lat cieszą się doskonałą reputacją dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, nowoczesnemu sprzętowi i bogatemu doświadczeniu jako szpital kliniczny. Opieką objęte są kobiety z całego regionu, a nawet spoza Pomorza Zachodniego, dotknięte najpoważniejszymi patologiami i dolegliwościami: zagrożonymi ciążami, ciążami mnogimi i potrójnymi, skrajnymi wcześniakami oraz chorymi noworodkami.

Podczas uroczystości nie brakowało przemówień przedstawicieli Władz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Dyrekcji Szpitala. Zarówno Rektor PUM, prof. Bogusław Machaliński jak i Dyrektor USK nr 2, dr Marcin Sygut wskazali na istotne znaczenie tej inwestycji dla poprawy warunków pacjentek oddziału i ich nowonarodzonych dzieci oraz podniesienia standardów dydaktycznych dla studentów Uniwersytetu gdyż nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne nie tylko zwiększą komfort i bezpieczeństwo pacjentek, ale także stworzą optymalne warunki do prowadzenia edukacji medycznej na najwyższym poziomie. footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886