Zawody w zakresie symulacji stomatologicznej

Organizatorem I edycji Międzyuczelnianych Zawodów w zakresie Symulacji Stomatologicznej była Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Uczestniczyło w nich 14 studentów kierunku lekarsko-dentystycznego z krajowych uczelni medycznych (Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie).
Przyszli lekarze dentyści sprawdzali nabytą na studiach wiedzę i umiejętności w warunkach symulacji, m.in. zakładali koferdam, wykonywali znieczulenia przewodowe oraz rozpoznawali zęby, opracowywali ubytki w zębach fantomowych.
Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Marta Szpil, studentka V roku UM w Lublinie oraz Bartosz Bajger, student IV roku PUM w Szczecinie.
Zawody zorganizowano  w ramach projektu „Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie” (POWR.05.03.00-00-0007/15).