Złoty Dyplom dla Chóru PUM

Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke zdobył Złoty Dyplom na festiwalu w Kownie. Chór uczestniczył w festiwalu Kaunas Cantat w Kownie na Litwie. W różnych kategoriach rywalizowały zespoły z Łotwy, Estonii, Rosji, Ukrainy, Czech, Finlandii, Danii i Polski. Chór PUM zwyciężył w kategorii chórów mieszanych i wystąpił w konkursie Grand Prix wśród sześciu najlepszych zespołów festiwalu.
Wysoka ocena jury konkursu jest motywacją do dalszej pracy uczelnianego zespołu przed planowanymi w tym roku kolejnymi występami zespołu. Tym bardziej, że wielu młodych chórzystów po raz pierwszy wzięło udział w międzynarodowych zmaganiach.
Na Litwie chórzyści zwiedzili także Wilno, odwiedzając miejsca bliskie sercom Polaków:  Ostrą Bramę, Uniwersytet Wileński i Cmentarz na Rossie, gdzie w Dniu Flagi RP Chór wykonał Gaude Mater Polonia w miejscu pochówku urny z sercem Józefa Piłsudskiego.