Zmarł Profesor Andrzej Cretti

6 listopada 2017 roku

zmarł

prof. dr hab. n. med. Andrzej Cretti

doktor honoris causa Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Profesor Andrzej Cretti urodził się w 1923 r. w Warszawie. Część studiów medycznych odbył w ramach Wydziału Lekarskiego Tajnego Uniwersytetu Medycznego w latach 1942-1944. Dyplom lekarza uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim w 1949 r. Tytuł specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii uzyskał w 1955 r. Habilitował się w 1967 r. Profesorem zwyczajnym został w 1990 r. Kierownik Kliniki Patologii Ciąży i Porodu w latach 1976-1993.

Autor wielu prac z zakresu patologii ciąży, w tym głównie o nadciśnieniu i cukrzycy kobiet w ciąży. Sekretarz Międzynarodowej Organizacji Gestozy – Regionu Europy Wschodniej. Wychowawca pokoleń lekarzy.

Promotor wielu przewodów doktorskich i habilitacji.

Miał 94 lata.

Ceremonia pogrzebowa śp. prof. Andrzeja Cretti odbędzie się 15 listopada 2017 roku o godz. 13.45 w Grodzisku Mazowieckim w Kościele pod wezwaniem Świętej Anny skąd nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz.

14 listopada (wtorek) o godz. 18.00 w Szczecinie w Kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny przy ulicy Królowej Korony Polskiej odbędzie się msza święta za spokój duszy Zmarłego.

Na wspólną modlitwę zapraszają współpracownicy Pana Profesora z Kliniki Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii i Kliniki Neonatologii PUM