Menu boczne

Treść strony

Współpraca Zagraniczna

W związku z powstaniem Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zapraszamy na dzień otwarty NAWA, na którym zostaną zaprezentowane programy finansujące przedsięwzięcia o charakterze naukowym i dydaktycznym mające na celu umiędzynarodowienie uczelni. "Dzień z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej" odbędzie się 4 kwietnia 2018 r. w Auli Rektoratu przy ul. Rybackiej1. Zgłoszenia na konferencję można przesłać do 23 marca br.  na adres iwona.ciechanowicz@pum.edu.pl.
formularz zgłoszeniowy

PROGRAM

WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA

Podpisane umowy o współpracy:

lp.Partner umowyZakres współpracy
1Uniwersytet Pennsylvania w Filadelfii, USAWspółpraca w zakresie nauki i badań naukowych, zwłaszcza w obrębie komórek macierzystych.
2University of Louisville; USAWspółpraca w zakresie prowadzenia badań naukowych
3 Klinika Uckermark Gmbh w Schwedt; NiemcyWspółpraca w zakresie nauki i badań naukowych.
4University of Rostock; Niemcy Współpraca w zakresie badań naukowych.
5Deutsches Krebsforschungen Stiftung des offentlichen Rechts, Heidelberg; NiemcyWspółne badania nad zidentyfikowaniem genów modyfikujących ryzyko raka piersi i jajników.
6Szpital Uniwersytecki Schleswig- Holstein Campus Lubeka; Niemcywprowadzenie i rozwój ratownictwa oraz metod leczenia pacjentów cierpiących na hipotermię.
7Uniwersytet Ernsta Moritza Arndta w Greifswaldzie; Niemcy Wspieranie rozwoju nauki i badań naukowych.
8Państwowy Uniwersytet Medyczny w Grodnie; BiałoruśWspieranie działalności w zakresie badań naukowych nad nowotworami dziedzicznymi w celu wczesnej diagnostyki i zwiększenia skuteczności leczenia nowotworów złośliwych narządów płciowych i gruczołu piersiowego u kobiet.
9Faculty of Medicine University of Sarajewo; Bośnia i HercegowinaProwadzenie współnych badań w zakresie nauk podstawowych i klinicznych; wzajemna współpraca dotycząca realizacji projektów oraz popularyzacji otrzymanych wyników.
Powrót
do góry