Wirtualna podróż po bibliotece

Szybkie linki

Dostęp testowy do bazy Academic Search Ultimate

Biblioteka Główna PUM uzyskała dostęp testowy do bazy Academic Search Ultimate.

okres testowy  01.03.2018 - 31.05.2018

Academic Search Ultimate to wielodziedzinowa, pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

Baza dostępna jest ze wszystkich komputerów pracujących w sieci internetowej PUM oraz z komputerów domowych poprzez usługę VPN.

WEJŚCIE DO BAZY

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W SZKOLENIACH ONLINE: