Menu boczne

Wirtualna podróż po bibliotece

Wirtualna podróż po bibliotece

Szybkie linki

Treść strony

Primo - nowe narzędzie wyszukiwawcze

Z myślą o użytkownikach biblioteki w 2018 roku wdrożono nowe narzędzie – multiwyszukiwarkę Primo. Osoby przeglądające strony biblioteki PUM w każdej chwili mogą z niej skorzystać, ponieważ okno wyszukiwawcze znajduje się na każdej stronie serwisu bibliotecznego.

Primo umożliwia jednoczesne przeglądanie wszystkich zasobów bibliotecznych, z opcją ograniczenia wyników wyszukiwania do zawartości katalogu biblioteki, lub tylko do zasobów elektronicznych lub Zachodniopomorskiej Biblioteki Cyfrowej ZBC. W oknie znajduje się też link do listy A-Z czyli katalogu książek i czasopism online dostępnych dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Po przejściu do listy wyników możliwe jest doprecyzowanie zapytania dzięki  dodatkowym limitom znajdującym się po lewej stronie ekranu np. wybór określonych typów dokumentów, zawężenie do lat publikacji lub języka. Można także wykonywać różne operacje na wyszukanych rekordach (np. zapisanie do wskazanego folderu, wysłanie e-mailem, drukowanie, itp.). Z tego też poziomu dostępne są pełne teksty artykułów i książek, które biblioteka udostępnia w ramach licencji.

Dzięki Primo użytkownicy po zalogowaniu się mają pełny dostęp do swoich kont bibliotecznych i wszystkich funkcji oferowanych przez katalog Aleph (do logowania należy użyć tych samych danych co do systemu Aleph). Można więc składać zamówienia na książki, sprawdzać stan konta bibliotecznego, transakcje finansowe, historię wypożyczeń i korzystać z e-półki.

Zachęcamy naszych użytkowników do korzystania z nowego narzędzia.

Powrót
do góry