Menu boczne

Wirtualna podróż po bibliotece

Wirtualna podróż po bibliotece

Szybkie linki

Treść strony

AccessPediatrics

 

Access Pediatrics to multimedialna platforma edukacyjno-dydaktyczna z zakresu pediatrii adresowana do studentów, wykładowców, rezydentów i specjalistów z tej dziedziny. Aktualizowana na bieżąco jest doskonałym źródłem informacji na temat diagnozowania, leczenia i sposobów postępowania z małymi pacjentami.

Moduły dostępne na platformie:

Readings – ponad 30 pełnotekstowych podręczników oraz atlasów wydawnictwa McGraw-Hill uporządkowanych tematycznie. Wszystkie publikacje są na bieżąco aktualizowane.

Quick Reference - baza wytycznych, algorytmy postępowania, narzędzie diagnostyczne (diagnostyka różnicowa), baza testów diagnostycznych oraz kalkulatory.

Drugs – integrowana baza leków.

Multimedia - filmy video z przeprowadzanych zabiegów, badań pacjentów, procedur medycznych również z zakresu medycyny ratunkowej (Tintinalli’s Emergency Medicine), wykłady nagrane przez specjalistów oraz zdjęcia.

Cases – bank przypadków medycznych przygotowany przez Council of Emergency Medicine Residency Directors pomagający w postawieniu właściwej diagnozy

Self-Assessment – baza testów sprawdzających, opartych na materiale zgromadzonym w podręcznikach

Clerkship – źródło informacji łączące w sobie wszystkie zasoby m.in. opisy przypadków, filmy, procedury

Patient Ed – lista ulotek informacyjnych dla pacjentów.

Platforma dostępna jest ze wszystkich komputerów pracujących w sieci internetowej PUM pod adresem: http://accesspediatrics.mhmedical.com oraz z komputerów domowych po utworzeniu indywidualnego konta lub poprzez usługę VPN.

Po utworzeniu konta indywidualnego korzystając z komputera podłączonego do sieci internetowej PUM, uzyska się możliwość korzystania z całej platformy, a tym samym ze wszystkich modułów poza siecią uczelnianą na okres trzech miesięcy. Dodatkowo będzie można zapisywać dokumenty na swoim koncie i korzystać z testów sprawdzających wiedzę. W celu przedłużenia możliwości korzystania z zasobów platformy Access Pediarics z komputerów domowych należy przynajmniej raz na kwartał zalogować się korzystając z komputera podłączonego do sieci internetowej PUM.

   Tworzenie konta indywidualnego na AccessPediatrics

Powrót
do góry