Menu boczne

Wirtualna podróż po bibliotece

Wirtualna podróż po bibliotece

Szybkie linki

Treść strony

McGraw-Hill

 

AccessMedicine to nowoczesna, interaktywna platforma edukacyjno-dydaktyczna, pozwalająca sprostać wszelkim wymaganiom programu nauczania na uczelniach medycznych oraz doskonałe źródło informacji na temat diagnozowania i leczenia pacjentów.

Moduły dostępne na platformie:

Readings – ponad 100 pełnotekstowych podręczników oraz atlasów wydawnictwa McGraw-Hill uporządkowanych tematycznie. Wszystkie publikacje są na bieżąco aktualizowane oraz zawierają rozdziały niepublikowane w wersji drukowanej.

Quick Reference – baza wytycznych, algorytmy postępowania, narzędzie diagnostyczne (diagnostyka różnicowa), baza testów diagnostycznych oraz kalkulatory.

Drugs – integrowana baza leków, nazwy generyczne, handlowe, baza przypadków.
Multimedia – filmy video z przeprowadzanych zabiegów, badań pacjentów, wykłady nagrane przez specjalistów oraz zdjęcia.

Cases – bank przypadków medycznych uporządkowanych wg medycyny ogólnej i klinicznej (opis przypadku, pytania sprawdzające, referencje).

Self-Assessment – baza testów sprawdzających, opartych na materiale zgromadzonym w podręcznikach oraz skrócona baza testów USMLE, aby skorzystać z bazy testów należy stworzyć indywidualne konto (więcej w przewodniku po AccessMedicine).

Patient Ed – lista ulotek informacyjnych dla pacjentów.

Platforma dostępna jest ze wszystkich komputerów pracujących w sieci internetowej PUM pod adresem: http://accessmedicine.mhmedical.com oraz z komputerów domowych po utworzeniu indywidualnego konta lub poprzez usługę VPN.

Po utworzeniu konta indywidualnego korzystając z komputera podłączonego do sieci internetowej PUM, uzyska się możliwość korzystania z całej platformy, a tym samym ze wszystkich modułów poza siecią uczelnianą na okres trzech miesięcy. Dodatkowo będzie można zapisywać dokumenty na swoim koncie i korzystać z testów sprawdzających wiedzę. W celu przedłużenia możliwości korzystania z zasobów platformy Access Medicine z komputerów domowych należy przynajmniej raz na kwartał zalogować się korzystając z komputera podłączonego do sieci internetowej PUM. 

Powrót
do góry