Menu boczne

Wirtualna podróż po bibliotece

Wirtualna podróż po bibliotece

Szybkie linki

Treść strony

Udostępnianie prezencyjne

Udostępnianie prezencyjne drukowanych zbiorów bibliotecznych (książek, dysertacji, czasopism, bieżącej prasy) odbywa się w czytelni. Na miejscu znajdują się tematycznie ułożone czasopisma naukowe z bieżącego roku oraz podręczniki, skrypty, słowniki i encyklopedie. W czytelni jest wolny dostęp do półek. Zbiory czytelniane po wykorzystaniu należy odkładać na specjalne przygotowane wózki lub oddać dyżurującemu bibliotekarzowi.

Do czytelni można również zamówić pozycje przechowywane w magazynie bibliotecznym. W tym celu należy podać dyżurującemu bibliotekarzowi sygnatury poszukiwanych materiałów lub złożyć na nie zamówienie drogą elektroniczną (instrukcja).

Zbiory specjalne (z sygnaturą "S") są udostępniane z magazynu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00.

W czytelni dostępne są pomoce dydaktyczne: 2 szkielety, 5 czaszek i tors. Szkielety przedstawiają wszystkie anatomiczne detale, szczeliny, otwory i wyrostki. Niektóre elementy mogą być demontowane. Modele posiadają ruchome stawy oraz rozkładaną trzyczęściową czaszkę. Modele czaszek składają się z trzech części: pokrywy i podstawy czaszki oraz ruchomej szczęki dolnej. Model torsu składający się z 18 części przedstawia większość najważniejszych organów.

W czytelni Biblioteki Głównej znajduje się stanowisko komputerowe dla czytelników z dysfunkcją wzroku, słuchu bądź z niepełnosprawnością ruchową.

Z czytelni może skorzystać nieodpłatnie każda osoba zainteresowana literaturą medyczną.

Powrót
do góry