Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "SOLIDARNOŚĆ"

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" PUM

Szczecin ul. Rybacka 1

Telefon 914800761  e-mail solidarn@pum.edu.pl

Biuro czynne  w godz. 12.30- 15.30

AKTUALNOŚCI :

• UWAGA:  uczestnicy ubiegłorocznej wycieczki do Hiszpanii
  • Uprzejmie informujemy, że  Władze Uczelni ponownie rozpatrzyły zgłaszane zażalenia i wydały decyzje o wypłacie pełnego odszkodowania otrzymanego od Biura Podróży uczestnikom wycieczki. Oznacza to, że osoby które korzystały z dopłaty z funduszu socjalnego otrzymają zwrot środków pobranych przez PUM. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do kasy PUM lub wydanie dyspozycji o przekazanie wypłaty na konto osobiste.

• 35. Pielgrzymka Ludzi Pracy 16-17 09.17

35. Pielgrzymka Ludzi Pracy 16-17 września

Kolejna, 35 już Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 16-17 września. Głównym organizatorem centralnych uroczystości będzie Region Podbeskidzie.

osoby zainteresowane wyjazdem proszone o kontakt ZR Pomorze Zachodnie

Tutaj pobierz plakat na XXXV Pielgrzymkę Ludzi Pracy

• Czy odebrałeś kartę Programu Ochrona Prawna 24 ?

Szczegóły przedstawi  Pani Jolanta Czajkowska. Zapraszamy serdecznie

Będziemy pikietować przed Komisją Europejską

16 września przed siedzibą KE w Warszawie odbędzie się pikieta zorganizowana przez NSZZ „Solidarność”. To nasza odpowiedź na próbę ingerowania tej instytucji w decyzję o obniżeniu wieku emerytalnego. Zarząd Regionu Pomorze Zachodnie organizuje wyjazd na tę akcję. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wiek emerytalny to nasze prawo i decyzja. Nie zgadzamy się na ingerencję unijnych urzędników w decyzje polskich obywateli. Dlatego 16 września odbędzie się przed warszawską siedzibą Komisji Europejskiej pikieta protestacyjna, przeciwko działaniom unijnych urzędników w sprawie polskiego wieku emerytalnego.

Pikieta odbędzie się w Warszawie przed siedzibą KE przy ul. Jasnej 14-16 (na rogu ul. Jasnej i Świętokrzyskiej). Początek godz. 12.00.

Osoby, które chcą wziąć udział w pikiecie mogą zgłaszać się do Zarządu Regionu Pomorza Zachodniego osobiście (al. Wojska Polskiego 113, Szczecin) lub telefonicznie (tel. 91 422 74 22).

Strajkujący mieli wolność w sercach

Świadectwo tej pamięci dali mieszkańcy Szczecina i zaproszeni goście, którzy tradycyjnie 30 sierpnia w południe zebrali się przed bramą Stoczni Szczecińskiej, w której w 1980 roku podpisane zostały Porozumienia Sierpniowe.

• ZWIĄZKOWCY SOLIDARNOŚCI PUM W TRÓJMIESCIE
  • 01.02.17r odbyło się spotkanie Organizacji Związkowych PUM z Kanclerzem i   Zastępcą Kanclerza w sprawie Regulaminu Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ustalono zakres pracy i Harmonogram spotkań. Kolejne spotkania odbędą się w/g harmonogramu. Zapraszamy do zgłaszania uwag i śledzenia postępów w pracy .
  • Otrzymaliśmy 10.03.2017 r. odpowiedź od Pana Kanclerza mgr inż. Jerzego Piwowarczyka w sprawie poniższego pisma - z dnia 01.02.17r , wraz z wyjaśnieniami Zastępcy Kanclerza mgr Andrzeja Gajewskiego:

ODPOWIEDŹ Z DNIA  10.03.2017r.

• Uprzejmie informujemy, że w imieniu uczestników i z ich upoważnienia, przygotowano odpowiedź na Komunikat PUM w sprawie reklamacji  wycieczki do Hiszpanii i Portugalii. Pismo złożono na ręce mgr inż. Jerzego Piwowarczyka o1.02.2017r

PISMO z DNIA 01.02.2017r

• 01.02.17 - spotkanie w sprawie Zakładowego Regulaminu Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Korzystne zmiany w 2017 w przepisach dla Emerytów i Rencistów:

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

• TWOJA OCHRONA PRAWNA CDO 24  Komisja Zakładowa  NSZZ " Solidarność" serdecznie zaprasza członków związku do odebrania Karty CDO 24 w siedzibie związku. Karta uprawnia do ochrony prawnej 24 godziny/ dobę z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego, etc. Szczegóły na stronie internetowej : www.cdo24.pl lub informacji udziela konsultant pod nr 801003138 kom. 537003137 lub +48324781700

POLECAMY ;

WŁADZE ZWIĄZKU KADENCJA 2014-2018