• PUM laureatem konkursu  EDUinspiracje 2017

7 grudnia 2017 r. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów Konkursu EDUinspiracje 2017, organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie został zwycięzcą w kategorii: Szkolnictwo wyższe, otrzymał pierwszą nagrodę za realizację i upowszechnianie wyników projektu Mobilność studentów i pracowników w Programie Erasmus+ Akcja 1.

Wśród nagrodzonych w konkursie EDUinspiracje znalazły się inicjatywy uznane za przykłady dobrych praktyk w zakresie upowszechniania i promocji rezultatów projektów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, inspirowania lokalnych społeczności oraz pozytywnego wpływu na rozwój edukacji.

Zwycięzcy odebrali statuetki z rąk Andrzeja Wyczawskiego - zastępcy dyrektora generalnego FRSE, dyrektora Programu Erasmus+ oraz Liliany Budkowskiej – dyrektor biura Programów Zewnętrznych i Międzysektorowych.

Konkurs odbyły się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W imieniu PUM w Szczecinie statuetkę oraz dyplom odebrały  mgr Jolanta Słoboda i inż. Ewelina Klepacz prowadzące Dział Wymiany Studentów i Pracowników.
  • Zapraszamy na Bieg Erasmusa, 30 września 2017

Zapraszamy do zgłoszenia się do udziału w Biegu Erasmusa, ktory jest organizowany w ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+ przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w dniu 30 września br. w Warszawie.
    Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
    Do biegowego pojedynku staną 6-osobowe sztafety, które pokonają łączny dystans 30 km (każdy uczestnik ma do pokonania 5 km). Bieg ma charakter charytatywny.
    Bieg jest otwarty dla wszystkich! Gorąco zachęcamy! W zawodach przewidziane są również dwie erasmusowe klasyfikacje, właśnie dla obecnych i byłych beneficjentów wszystkich edycji programu.
    Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal i napój izotoniczny od Fundacji Recal, a w pakiecie startowym: m.in. koszulkę techniczną i worek biegowy od MSiT-u. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz klasyfikacji OPEN otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Do biegu zagrzewać będzie zespół Ritmo Bloco, który na koniec zagra wspólnie z zespołem Brass Federacja.

Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy (osobny dla wolontariuszy) znajdują się na stronie: erasmusplus.org.pl/bieg

Serdecznie zapraszamy do udziału. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do Działu Wymiany Studentów i Pracowników
  • Nominacja PUM do nagrody EDUinspiracje 2017

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie otrzymał nominację w kategorii Szkolnictwo wyższe do nagrody EDUinspiracje 2017 za realizację projektu pt. Mobilność studentów i pracowników w programie Erasmus+  Akcja 1 Szkolnictwo wyższe.

Konkurs EDUinspiracje jest realizowany pod hasłem ,,Podziel się sukcesem”. Celem konkursu EDUinspiracje jest wyłonienie najbardziej wartościowych projektów, szczególnie w zakresie upowszechniania rezultatów i dzielenia się swoim doświadczeniem i sukcesem z innymi.

Nominacji kandydatów do nagrody dokonali eksperci Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Projekty były oceniane według kryteriów, które zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej stanowią wytyczne w zakresie wyboru najlepszych praktyk.

Nasza uczelnia otrzymała gratulacje od pana Andrzeja Wyczawskiego, członka Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: Serdecznie gratuluję nominacji i życzę Państwu, Państwa instytucji, a także wszystkim uczestnikom projektu kolejnych sukcesów. Wierzę, że otrzymane wyróżnienie stanie się motywacją do podejmowania nowych wyzwań w programie Erasmus+.

Warto podkreślić, że nasz uniwersytet znalazł się w wąskim gronie, tylko pięciu nominowanych do nagrody EDUinspiracje 2017, spośród wszystkich uczelni polskich realizujących działania związane z mobilnością studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+.