• Zapraszamy na Bieg Erasmusa, 30 września 2017

Zapraszamy do zgłoszenia się do udziału w Biegu Erasmusa, ktory jest organizowany w ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus+ przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w dniu 30 września br. w Warszawie.
    Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
    Do biegowego pojedynku staną 6-osobowe sztafety, które pokonają łączny dystans 30 km (każdy uczestnik ma do pokonania 5 km). Bieg ma charakter charytatywny.
    Bieg jest otwarty dla wszystkich! Gorąco zachęcamy! W zawodach przewidziane są również dwie erasmusowe klasyfikacje, właśnie dla obecnych i byłych beneficjentów wszystkich edycji programu.
    Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal i napój izotoniczny od Fundacji Recal, a w pakiecie startowym: m.in. koszulkę techniczną i worek biegowy od MSiT-u. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz klasyfikacji OPEN otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Do biegu zagrzewać będzie zespół Ritmo Bloco, który na koniec zagra wspólnie z zespołem Brass Federacja.

Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy (osobny dla wolontariuszy) znajdują się na stronie: erasmusplus.org.pl/bieg

Serdecznie zapraszamy do udziału. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do Działu Wymiany Studentów i Pracowników
  • Nominacja PUM do nagrody EDUinspiracje 2017

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie otrzymał nominację w kategorii Szkolnictwo wyższe do nagrody EDUinspiracje 2017 za realizację projektu pt. Mobilność studentów i pracowników w programie Erasmus+  Akcja 1 Szkolnictwo wyższe.

Konkurs EDUinspiracje jest realizowany pod hasłem ,,Podziel się sukcesem”. Celem konkursu EDUinspiracje jest wyłonienie najbardziej wartościowych projektów, szczególnie w zakresie upowszechniania rezultatów i dzielenia się swoim doświadczeniem i sukcesem z innymi.

Nominacji kandydatów do nagrody dokonali eksperci Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Projekty były oceniane według kryteriów, które zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej stanowią wytyczne w zakresie wyboru najlepszych praktyk.

Nasza uczelnia otrzymała gratulacje od pana Andrzeja Wyczawskiego, członka Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: Serdecznie gratuluję nominacji i życzę Państwu, Państwa instytucji, a także wszystkim uczestnikom projektu kolejnych sukcesów. Wierzę, że otrzymane wyróżnienie stanie się motywacją do podejmowania nowych wyzwań w programie Erasmus+.

Warto podkreślić, że nasz uniwersytet znalazł się w wąskim gronie, tylko pięciu nominowanych do nagrody EDUinspiracje 2017, spośród wszystkich uczelni polskich realizujących działania związane z mobilnością studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+.

• Zaproszenie do udziału w konkursie EDUinspirator

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do wzięcia udziału w konkursie EDUinspirator dla osób, które aktywnie angażują się w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych. Celem organizatora, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, jest nagrodzenie osób, których działania wyróżniają się wysoką jakością i pozytywnie wpływają na lokalne środowisko. W konkursie może wziąć udział każdy, kto był uczestnikiem w projektach realizowanych w ramach programów zarządzanych przez Fundacje Rozwoju Systemu Edukacji w latach 2007-2017. Należy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na  stronie konkursu i zaprezentować swoją działalność. Zgłoszenia przyjmowane sa do 11 września 2017.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie: http://eduinspiracje.org.pl/eduinspirator/

• Przedłużenie terminu naboru na wyjazdy na praktykę do dnia 7 marca 2017 r.

W związku z prośbą studentów, wnioskujących o wyjazd na praktykę/praktykę absolwencką w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym, obejmującym wyjazdy w roku akademickim 2016/2017 oraz 2017/18, o przedłużenie terminu rekrutacji z powodu trudności przedłożenia potwierdzenia przyjęcia na praktykę z instytucji przyjmującej do wyznaczonej wcześniej daty, tzn. 28.02.2017r. z powodów niezależnych od studentów, podjęto decyzję przedłużenia terminu składania formularzy zgłoszeniowych na wyjazdy na praktykę wraz z potwierdzeniami przyjęcia na praktykę, do dnia 07.03.2017 roku.