Menu boczne

Treść strony

DNI NCN 2015 w Szczecinie

Dni Narodowego Centrum Nauki 2015 w Szczecinie

Narodowe Centrum Nauki oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Sztuki w Szczecinie i Politechnika Koszalińska zapraszają do udziału w III edycji Dni Narodowego Centrum Nauki, które odbędą się 13 i 14 maja 2015 r. w Szczecinie.

Plakat
Dni NCN odbywają się raz w roku a ich celem jest prezentacja bogatej oferty konkursowej Centrum. Dni NCN są okazją do bezpośredniego spotkania z pracownikami Centrum zajmującymi się obsługą wniosków, projektów i organizacją konkursów NCN oraz do zadania nurtujących pytań. W trakcie obchodów Dni NCN organizowane są spotkania i dyskusje z udziałem przedstawicieli środowiska naukowego.

Wnioskodawców zapraszamy na spotkania w ramach grup nauk, podczas których będą mogli dowiedzieć się, jak wybrać spośród oferty NCN konkurs odpowiedni dla siebie, jak przygotować wniosek i jakich błędów unikać. Podczas spotkań omówione zostaną nowości w ofercie konkursowej Centrum, m.in. konkurs POLONEZ przeznaczony dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy. Część spotkania zostanie poświęcona omówieniu wprowadzonych przez Radę NCN nowych zasad dot. kosztów w projektach NCN. Wstęp na spotkania jest wolny. Pracownicy administracyjni jednostek naukowych będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu obsługi administracyjnej i finansowej projektów badawczych realizowanych w ramach konkursów NCN. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować wniosek do NCN od strony formalnej, jak aneksować umowę, sporządzić raport, rozliczyć i zamknąć projekt. W programie znalazła się również część dotycząca przebiegu kontroli w siedzibie jednostki. Omówione zostaną także nowe zasady dotyczące konstrukcji kosztorysów w grantach NCN. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Rejestracja uczestników zostanie otwarta 31 marca.


W ramach Dni NCN odbędą się prezentacje laureatów konkursów NCN, na których kierownicy projektów finansowanych przez NCN opowiedzą o prowadzonych badaniach i osiąganych rezultatach.
Wstęp na prezentacje po rejestracji.

Szczegółowe informacje na temat Dni Narodowego Centrum Nauki i wstępny program dostępne są na stronie internetowej NCN - http://ncn.gov.pl/o-ncn/dni-ncn

Spotkania dla wnioskodawców – Dni NCN 2015 w Szczecinie

W ramach Dni NCN 14 maja 2015 r. odbędą się w godz. 11.00 - 14.00 spotkania tematyczne przeznaczone dla przedstawicieli trzech grup nauk:

Nauki Humanistyczne, Społeczne i o Sztuce
Sala Kongresowa Wydziału Humanistycznego (nr 185), Uniwersytet Szczeciński,
ul. Krakowska 71-79
Nauki Ścisłe i Techniczne
Audytorium im prof. Stanisława Skoczowskiego (Aula nr 130), Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,
ul. 26 kwietnia 10
Nauki o Życiu
Budynek Rektoratu – Aula Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie,
ul. Rybacka 1

W każdym spotkaniu wezmą udział członkowie Rady NCN, koordynatorzy dyscyplin oraz pracownicy Działu Badań Naukowych i Rozwoju Naukowców.
Podczas spotkań zostanie przedstawiona oferta konkursowa Centrum, dzięki której polscy badacze
i osoby rozpoczynające karierę naukową mogą realizować projekty z zakresu badań podstawowych. W pierwszej części każdego ze spotkań przedstawiciele Centrum zaprezentują formułę konkursów organizowanych przez NCN oraz omówią nowości w ofercie Centrum, m.in. konkurs POLONEZ przeznaczony dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy.
Osoby zajmujące się obsługą wniosków w NCN pomogą wyjaśnić wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowywania wniosków oraz przybliżą kryteria ich oceny i zasady finansowania projektów. Obszerny fragment spotkania będzie poświęcony omówieniu wprowadzonych przez Radę NCN w marcu 2015 r. zmian w konkursach, zwłaszcza tych dotyczących kosztów w projektach oraz ograniczeń w występowaniu z wnioskami.
Wstęp na spotkania nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Na stronie Narodowego Centrum Nauki umieszczono opisy projektów, które będą omawiane podczas prezentacji laureatów - http://ncn.gov.pl/o-ncn/dni-ncn/2015/prezentacje-laureatow

Powrót
do góry