Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej

70-111 Szczecin, al. Powstańców Wlkp. 72

tel. (091) 466 18 01, tel./fax (091) 466 18 02

sekretariat: (091) 466 16 30

e-mail: fantom@pum.edu.pl

Kierownik: prof. zw. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

Asystenci: dr n. med. Katarzyna Kot

dr n. med. Ewa Marek

dr n. zdr. Włodzimierz Dura

Wykładowcy: lek. stom. Maria Młyniec

Prac. inż-techn.: mgr Agnieszka Krukowska-Zaorska

Sekretariat: mgr Patrycja Jelonek

Doktoranci: lek. stom. Anna Gmerek

lek. stom. Maria Młyniec

lek. stom. Małgorzata Brzezińska

INFORMACJA DLA STUDENTÓW III ROKU

Dla studenta: Regulamin ćwiczeń - Ergonomia/bezpieczeństwo pracy w stomatologii I rok

Dla studenta: Program ćwiczeń - Ergonomia/Bezpieczeństwo pracy w stomatologii I rok

Dla studenta :Regulamin ćwiczeń - Stomatologia Zachowawcza Przedklliniczna II rok

Dla studenta : Program ćwiczeń - Stomatologia Zachowawcza Przedkliniczna II rok

Dla studenta: Regulamin ćwiczeń - Endodoncja Przedkliniczna III rok

Dla studenta: Program ćwiczeń - Endodoncja Przedkliniczna III rok

For students : Regulations of the classes on Ergonomics/Health and safety at work I year

For students : Ergonomics/Health and safety at work programme I year

For students : Regulations of the Preclinical Conservative Dentistry II year

For students :Preclinical Conservative Dentistry programme II year

For students: Regulations of the classes on Preclinical Endodontics III year

For students: Preclinical Endodontics programme III year

SYLABUS PRZEDMIOTU - ERGONOMIA/BEZPIECZEŃSTWO PRACY W STOMATOLOGII

SYLABUS PRZEDMIOTU - STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA PRZEDKLINICZNA

SYLABUS PRZEDMIOTU -ENDODONCJA PRZEDKLINICZNA

SYLLABUS OF THE SUBJECT - ERGONOMICS/HEALTH AND SAFETY AT WORK

SYLLABUS OF THE SUBJECT - PRECLINICAL CONSERVATIVE DENTISTRY

SYLLABUS OF THE SUBJECT - PRECLINICAL ENDODONTICS

Działalność dydaktyczno-wychowawcza:

• Ergonomia/bezpieczeństwo pracy w stomatologii dla I roku kierunku lekarsko-dentystycznego
  • Stomatologia Zachowawcza Przedkliniczna dla II roku kierunku lekarsko-dentystycznego
  • Endodoncja Przedkliniczna dla III roku kierunku lekarsko-dentystycznego
  • Studenckie Koło Naukowe - opiekun: prof. zw. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

Zasadnicza problematyka naukowa:

• Stomatologia odtwórcza
  • Endodoncja - diagnostyka i terapia
Nagroda Główna za najlepszą pracę oryginalną w Ogólnopolskim Konkursie Studentów Stomatologii "Złoty Reamer" 2010-2011 za pracę pt. "Warstwa mazista a szczelność wypełnień kanałowych wykonanych z materiału Gutta-Flow" Autor : Natalia Stachera

Nagroda Główna za "Najlepszą pracę oryginalną" w Ogólnopolskim Konkursie Studentów Stomatologii "ZŁOTY REAMER" 2010-2011 za pracę pt.:" Warstwa mazista a szczelność wypełnień kanałowych wykonanych z materiału Gutta-Flow"
Autor: Natalia Stachera

Opiekunowie pracy: prof. dr hab.n.med. Mariusz Lipski,lek. stom. Emilia Gaj, lek. stom. Paulina Kroczyńska