1. miejsce dla magistrantki fizjoterapii PUM

10.02.2022 Ogłoszenia

Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF) oraz czasopismo „Physiotherapy Review” uznały pracę magisterską pani Alicji Bogusławskiej z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie za najlepszą w tegorocznym konkursie. Gratulujemy!  

Kapituła konkursu doceniła licznie nadesłane opracowania, w szczególności za oryginalną tematykę, wkład w rozwój nauki i praktyki klinicznej, a także nowoczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne.  

W ostatniej edycji konkursu najwyższą punktację osiągnęła praca studentki kierunku fizjoterapia Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM pt. „Ocena sprawności manualnej w wybranych grupach zawodowych przy pomocy autorskiego programu badającego precyzję kończyny górnej oraz koordynację ręka-oko”. Pani Alicja Bogusławska napisała ją pod kierownictwem dr hab. n. med. i o zdr. Wioletty Pawlukowskiej z Katedry i Kliniki Neurologii PUM. 

Prezes i Prezydium Krajowej Izby Fizjoterapeutów nagrodzili zwyciężczynię także nagrodą pieniężną oraz anglojęzyczną publikacją pracy w czasopiśmie „Physiotherapy Review”. 

Jesteśmy dumni, że doświadczeni naukowcy i patrycy medyczni doceniają naszych absolwentów. Takie prestiżowe wyróżnienia dają wartościowy impuls absolwentom uczelni medycznych na początku kariery zawodowej i skłaniają ich do dalszego rozwoju osobistego oraz rozwoju reprezentowanej dyscypliny nauki.

List gratulacyjny


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886