3. miejsce w sesji dla członka Koła Naukowego Psychiatrii PUM

24.05.2021 Ogłoszenia

Podczas 7. Międzynarodowej i 59. Polskiej Konferencji Juvenes Pro Medicina 2021, która odbyła się w połowie maja br., członek Studenckiego Koła Naukowego Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie p. Bartosz Dawidowski zajął 3. miejsce w Sesji Psychiatrii i Psychologii.

Pan Bartosz Dawidowski przedstawił pracę "Evaluation of the usefulness of NLR as a remission marker in patients with schizophrenia". Pozostałymi autorami pracy byli Grzegorz Grelecki, Adam Biłgorajski, Klaudia Kościelecka oraz Filip Przerwa. Gratulujemy!

Koło Naukowe Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, kierowane przez lek. Piotra Podwalskiego, uczestniczy w wielu konferencjach – w tym w tej, największych w tej części Europy. Konferencja naukowo-szkoleniowa Juvenes Pro Medicina 2021 – rokrocznie zrzesza tysiące studentów i młodych lekarzy z Polski i zagranicy.

W tym roku główną częścią programu konferencji był konkurs prac studentów-naukowców z 32 sesjami tematycznymi – oprócz ortopedycznej i fizjoterapeutycznej także m.in nauk podstawowych, chirurgii, otolaryngologii, stomatologii, zdrowia publicznego, chorób wewnętrznych, medycyny technicznej i bioinżynierii.

Podczas konferencji były zorganizowanie również warsztaty, tworzące dla studentów niepowtarzalną okazję do podszlifowania umiejętności naukowych.