Apel Rektora PUM

Dyrektorzy Szpitali,
Pracownicy oraz Studenci
Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

W związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz liczbą zachorowań na COVID-19 w Polsce zwracam się do Państwa z gorącym apelem, aby w obliczu kryzysu i odpowiedzialności przed jaką stoimy, w poczuciu jedności pozostawali Państwo z odwagą i gotowością do niesienia pomocy w chwili, gdy będzie ona niezbędna.

W imieniu Władz Uniwersytetu, odwołując się do misji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, jak również naszego powołania i pełnionych funkcji jako pracowników służby zdrowia, pracowników uczelni medycznej, w której dobro chorego człowieka jest dla nas prawem najwyższym – salus aegroti suprema lex esto, ośmielam się prosić Państwa o zrozumienie sytuacji, pełne zaangażowanie, wrażliwość i roztropność w odpowiadaniu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju.

Do Studentów, szczególnie stojących na progu ukończenia studiów lekarskich, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego apelujemy, aby hojnie odpowiadali Państwo na prośby o włączenie się w formie wolontariatu i zaangażowanie w zapewnienie sprawnej organizacji stabilnej i profesjonalnej opieki medycznej dla mieszkańców naszego miasta i województwa zachodniopomorskiego.

Z wyrazami szacunku,
prof. dr hab. Bogusław Machaliński
Rektor PUM

Szczecin, 11 marca 2020 r.