Awans PUM w jesiennej sesji LDEK

17.09.2020 Ogłoszenia

Składamy serdeczne gratulacje absolwentom kierunku lekarsko-dentystycznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, którzy w jesiennej sesji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego uplasowali się na czwartym i szóstym miejscu w rankingu LDEK (absolwenci ostatnich dwóch roczników i zdający po raz pierwszy).

LDEK to polski egzamin medyczny, do którego przystępują lekarze dentyści w celu uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza dentysty. Testy składają się z 200 pytań z jedną poprawną odpowiedzią. W sesji jesiennej do egzaminu przystąpili lekarze dentyści z dziesięciu krajowych uczelni medycznych. Wyjątkowy sukces absolwentów PUM to pierwsze miejsca w zdawalności poszczególnych przedmiotów: po raz trzeci ze Stomatologii Dziecięcej i pierwszy raz od kilku lat ze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją.

Drodzy absolwenci PUM, przyjmijcie podziękowania za trud nauki i wielkie gratulacje!
Życzymy powodzenia w pracy zawodowej!