Bardzo dobre wyniki Egzaminów Końcowych dla studentów ostatnich lat i absolwentów PUM

05.04.2023 Ogłoszenia

Z przyjemnością informujemy, że do informacji publicznej podane zostały wyniki Egzaminów Końcowych organizowanych dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów przez Centrum Egzaminów Medycznych w sesji wiosennej 2023 roku. Bardzo dobre wyniki osiągnęli studenci ostatnich lat i absolwenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Szczególne gratulacje i słowa uznania kierujemy do studentów i absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego PUM, którzy przystępując po raz pierwszy do LDEK (Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy) uzyskali pierwsze miejsce. To wspaniały wynik i awans z drugiego miejsca uzyskanego podczas ostatniej sesji Egzaminu, który odbył się jesienią ubiegłego roku.

Na uwagę zasługują wyjątkowo dobre wyniki uzyskane z przedmiotu Stomatologia dziecięca i profilaktyka stomatologiczna. To kolejny raz gdy nasi studenci i absolwenci zajmują pierwsze miejsce w tym przedmiocie, tegoroczne wyniki przewyższają o ponad punkt wyniki osiągnięte przez uczestników z pozostałych Uczelni w Polsce. Uczelnia uplasowała się również na pierwszym miejscu w zakresie wyników uzyskanych z przedmiotów: Stomatologia zachowawcza z endodoncją, Periodontologia oraz Zdrowie publiczne i ratownictwo.

Źródło: https://www.cem.edu.pl/

Słowa uznania należą się również naszym absolwentom i studentom, którzy po raz pierwszy zmierzyli się  z Lekarskim Egzaminem Końcowym (LEK). Pomimo zwiększenia się liczby Uczelni przystępujących do lekarskiego egzaminu państwowego, udało im się obronić 4. miejsce uzyskane w ubiegłorocznej sesji jesiennej wśród lekarzy, którzy podeszli do egzaminu jako studenci. W tym względzie jedyną uczelnią medyczną, która uzyskała wynik wyższy niż Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, było Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Źródło: https://www.cem.edu.pl/

Dla podsumowania do Egzaminów Końcowych w tegorocznej sesji wiosennej przystąpiło 3577 lekarzy zdających egzamin po raz pierwszy, uzyskując średnio 157,59 punktów. Dla naszych absolwentów średnia uplasowała się na 164,8 punktach i maksymalnym uzyskanym wyniku w postaci 186 punktów. Natomiast do LDEK, wśród lekarzy dentystów zdających po raz pierwszy, przystąpiło 685 osób uzyskując średnio 148,28 punktów. Dla naszych studentów i absolwentów średnia zdobytej punktacji to 157,70 punktów, a maksymalna punktacja wyniosła 177 punktów.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom, absolwentom i kadrze dydaktycznej – ciesząc się z Państwa sukcesu!