Czas na dobre wiadomości

29.05.2020 Ogłoszenia

Czas na dobre wiadomości - powroty do normalnego funkcjonowania także w obszarze opieki nad zdrowiem psychicznym.

W Szczecinie,  podobnie jak w całej Polsce, epidemia koronawirusa wymusiła zmiany organizacyjne, w tym - utrudniające bezpośredni dostęp do  psychiatrów i psychologów. Nasi mieszkańcy przeżywali w tym okresie silny stres związany z nową sytuacją, obawami o zdrowie swoje i najbliższych, o bezpieczeństwo ekonomiczne. Zostało to potwierdzone m.in. badaniami wykonanymi w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Klinika Psychiatrii SPSK1 PUM została wyznaczona  w miesiącach marzec - maj  jako oddział przeznaczony do leczenia osób z zakażeniem/podejrzeniem SARS COV2 i zaburzeniami psychicznymi.  Ze względu na zmieniającą się sytuację obecnie istnieje duża potrzeba powrotu do normalnego funkcjonowania, choć z uwzględnieniem wszystkich zaleceń epidemiologicznych. Wychodząc naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na opiekę specjalistyczną, dzięki decyzjom Wojewody Zachodniopomorskiego, przy wsparciu Dyrektora SPSK1, Klinika Psychiatrii powraca od czerwca br. do funkcji ogólnodostępnego szpitala psychiatrycznego. Uruchamiamy także stopniowo oddziały dzienne, zwiększamy dostępność do usług ambulatoryjnych i środowiskowych.

Prof. dr hab.n.med. Jerzy Samochowiec
Kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii