Czterech przedstawicieli PUM laureatami Nagrody Zaufania "Złoty Otis"

29.06.2021 Ogłoszenia

Ceniony w świecie medycznym laur wspiera te obszary służby zdrowia, które zostały przeoczone przez decydentów. Prestiżowe statuetki już po raz 18. trafiły do wybitnych lekarzy, którzy zostali docenieni przez Kapitułę Nagrody. Konkurs jednoczy we wspólnej pracy na rzecz zdrowia Polaków środowiska pacjentów, lekarzy, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych, firmy farmaceutyczne i środowisko dziennikarzy – profesjonalistów tematyki medycznej.

W tegorocznej edycji Złoty OTIS w kategorii „Nagrody specjalne” powędrował do prof. Mieczysława Walczaka, kierownika Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego PUM. To wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w organizacji leczenia chorób rzadkich w Polsce. Prof. Walczak pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Przewodniczy Zespołowi Koordynacyjnemu ds. Chorób Ultrarzadkich.

W kategorii „debiut naukowy w medycynie" przyznano cztery nagrody. Aż trzy trafiły do reprezentantów PUM. Ich odbiorcami są Wojciech Marciniak z Zakładu Genetyki i Patomorfologii oraz panowie Filip Machaj i Jakub Rosik, studenci VI roku kierunku lekarskiego Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM. Pana mgr Wojciecha Marciniaka, członka zespołu prof. Jana Lubińskiego, doceniono za test diagnostyczny pozwalający na określenie ryzyka zachorowania na raka piersi na podstawie stężeń arsenu we krwi. Rakiem piersi zajmuje się także Filip Machaj. Specjalnością Jakuba Rosika jest za to szpiczak.

Gratulujemy!