Dostęp testowy do platformy JoVE - Journal of Visualized Experiments

06.05.2021 Ogłoszenia

Biblioteka Główna PUM zachęca do skorzystania z dostępu testowego do JoVE -  recenzowanego czasopisma naukowego w formie filmów wideo. Obejmuje publikacje z zakresu biologii, biotechnologii, chemii, medycyny, psychologii oraz dziedzin pokrewnych. Wizualizacje HD wideo zostały przygotowane w laboratoriach m.in. Harvard University, University of Oxford, MIT, ETH Zurich, University of Tokyo, University of Cambridge. JoVE jest indeksowane w bazach: PubMed i Web of Science, ma Impact Factor (IF = 1.163).

Okres testowy: 5 maja 2021 - 5 lipca 2021

Do każdego filmu JoVE dołączony jest tekst - transkrypcja filmu, opis przebiegu eksperymentu z wykazem użytych materiałów, bibliografią oraz testy i quizy sprawdzające wiedzę.
Zawartość podzielona jest na 2 główne moduły: Education i Research.
Dla wykładowców to możliwość korzystania z szerokiej gamy innowacyjnych metod pracy.

Dostęp testowy do JoVE Unlimited obejmuje:

• JoVE Journal: Peer-reviewed journal with articles published in video and text format.
  • JoVE Encyclopedia of Experiments: Video encyclopedia of advanced research experiments.
  • JoVE Science Education: A library of videos that illustrate research methods, concept application, and real-world examples.
  • JoVE Lab Manual: Curriculum-focused video resources for commonly taught introductory labs with step-by-step instructions.
  • JoVE Core: Video textbooks that bring introductory concepts and methods to life.

Zachęcamy również użytkowników do zakładania własnych kont. Dzięki temu, na własnym profilu, istnieje możliwość zachowywania dużej ilości materiałów edukacyjnych w formie video, tekstów, quizów.

Logowanie:

• Wejdź na www.jove.com
  • Przejdź do zakładki Zaloguj się (Sign in), a następnie Załóż Konto (Create an Account).
  • Po założeniu Konta JoVE należy logować się poprzez: Zakładkę Zaloguj się (Sign in) -> wpisz Email Instytucjonalny (Institutional Email) oraz Hasło dostępu (Password). Następnie kliknij niebieski przycisk Zaloguj się (Sign in).

Alternatywnie można zalogować się poprzez zakładkę Mój JoVE (My JoVE) w prawym górnym rogu.

Po zalogowaniu się pojawi się zakładka Dostęp JoVE (JoVE Access) -> kliknij, aby zalogować się.
Treść, do której mamy dostęp będzie podświetlona, pozostała - szara.

Publikacje wideo dostępne są ze wszystkich komputerów pracujących w sieci internetowej pod adresem:  https://www.jove.com oraz z komputerów domowych poprzez usługę VPN

Informacje na temat przydatności platformy JoVE prosimy przysyłać na adres: edyta.rogowska@pum.edu.pl

Dodatkowa bezpłatna pomoc merytoryczna dla wykładowców: