Dzieciaki na medal!

20.06.2023 Ogłoszenia

Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w pierwszą czerwcową sobotę odbył się rodzinny piknik na terenie SPSK 1 PUM. Zorganizowali go i poprowadzili pracownicy kliniki i studenci Koła Naukowego Hemato-Onkologii Dziecięcej PUM.

Uczestnicy oceniają tę akcję jako niezwykle potrzebną, bo dającą chorym dzieciom i ich rodzicom wytchnienie od trudów leczenia. Wolontariusze przygotowali edukacyjne stanowiska, reprezentując jednocześnie swoje kierunki studiów. Zadbali też o liczne atrakcje i zabawy. Rodzice z dziećmi mogli nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, zasięgnąć porady dietetycznej, farmaceutycznej, stomatologicznej i psychologicznej. Wszystko odbyło się w radosnej atmosferze. Najmłodsi, podczas tego słonecznego dnia i pięknych kolorowych rekwizytów, mogli oderwać się od szpitalnych warunków leczenia.