Żegnamy dyr. Jerzego Romanowskiego

25.04.2023 Ogłoszenia

Z wielkim żalem zawiadamiamy,  że 23 kwietnia 2023 roku w wieku 83 lat zmarł Jerzy Romanowski, lekarz anestezjolog, wieloletni dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Dyrektor Jerzy Romanowski był absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, ukończył studia w 1967 roku. Był specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii. Swe pierwsze kroki zawodowe stawiał jako asystent w Klinice Chirurgii Dziecięcej oraz Zakładzie Anestezjologii i Reanimacji, Intensywnej Terapii macierzystej uczelni. W latach 1991-2005 pełnił funkcję dyrektora dzisiejszego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie (wówczas  Państwowego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie). Za czasów kierowania jednostką przez dyr. Romanowskiego opracowane zostały plany intensywnego rozwoju szpitala, dzięki którym placówka mogła spełnić wymagania stawiane szpitalom klinicznym, realizując jednocześnie świadczenia medyczne i zadania dydaktyki dla studentów ówczesnej Pomorskiej Akademii Medycznej. Dzięki licznym modernizacjom i inwestycjom powstały nowoczesne pomieszczenia szpitala z nowym, wysokiej klasy sprzętem medycznym. Umożliwiło to m.in. realizację takich badań i zabiegów jak laparoskopia, koronarografia, laseroterapia, czy litotrypsja. Podjęte za czasów urzędowania dyr. Romanowskiego działania ekonomiczne wpłynęły także na efektywność hospitalizacji pacjentów (źródło informacji: SPSK-2 PUM).

Rodzinie i bliskim wyrazy współczucia składa Rektor, Senat i społeczność akademicka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 27.04.2023 r. o godz. 12:30 w parafii Matki Bożej Różańcowej ul. Lwowska 1 w Szczecinie, gdzie zostanie odprawiona msza żałobna. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 14:00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, kwatera nr 17 F obok Krzyża Katyńskiego.