Farmacja na PUM-ie zyskuje nową przestrzeń

28.09.2021 Ogłoszenia

Jeszcze w tym roku ukończona zostanie budowa Międzywydziałowego Centrum Dydaktycznego nr 3. Uczyć się w nim będą studenci kierunku Farmacja, a pierwsze zajęcia planowane są już w sesji letniej, tj. od lutego 2022 r. Powstanie tej nowoczesnej bazy naukowo-badawczej jest oczekiwane również przez naukowców PUM.

Prace budowlane postępuję bardzo sprawnie, o czym mógł się przekonać prof. Machaliński, rektor PUM – osobiście wizytując obiekt.

- Rzeczywiście MCD3 rośnie na naszych oczach. Imponujący jest czas realizacji inwestycji i fakt, że termin oddania go do naszego użytku nie jest zagrożony. – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM – To doskonała wiadomość dla studentów kierunku Farmacja. Już od początku przyszłego roku rozpoczną semestr w nowocześnie wyposażonych salach i laboratoriach oraz w przyjaznym otoczeniu.

Z wnioskiem o środki finansowe na realizację MCD3 Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zwrócił się do Ministerstwa Edukacji i Nauki i uzyskał dofinansowanie. Łączna wartość wyniesie ok. 48 mln zł.