Humanistyczne aspekty farmacji. Przeszłość i teraźniejszość.

10.05.2023 Ogłoszenia

Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zapraszają na I Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu: Humanistyczne aspekty farmacji. Przeszłość i teraźniejszość.

Sympozjum odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2023 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Małkocinie. Będziemy poszukiwać aspektów humanistycznych w farmacji pojmowanej jako zespół nauk i profesja zaufania społecznego. Poruszane tematy będą dotyczyły filozofii farmacji, historii farmacji, etyki i deontologii, relacji sztuki i farmacji oraz szeroko pojmowanej kultury farmaceutycznej. Podczas Sympozjum zorganizowana zostanie wystawa prac farmaceutów-twórców.

Osoby zainteresowane uczestnictwem biernym i czynnym prosimy o kontakt na adres e-mail: szczecin.ptfarm@gmail.com

Sympozjum odbędzie się pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji Rektora PUM Prof. dr hab. n. med. Bogusława Machalińskiego.