IX Dzień Mózgu

25.03.2021 Ogłoszenia

"Mózg - kontrowersje - w stulecie psychiatrii polskiej i w dobie covidu" to temat Konferencji, która odbędzie się 10 kwietnia 2021 r. w Szczecinie, pod patronatem m.in. rektora PUM, prof. Bogusława Machalińskiego i z udziałem prof. Jerzego Samochowca, prorektora ds. nauki PUM.

Konferencja odbędzie się w ramach obchodów 100-lecia psychiatrii polskiej. Będzie omówieniem ważnych zagadnień związanych z epidemią Covid-19. Jest ważnym wydarzeniem popularnonaukowym, zarówno dla lekarzy jak i studentów Szczecina, dla studentów uniwersytetów III wieku oraz wszystkich zainteresowanych problematyką neuronauk.

W 2019 r. Konferencja otrzymała nagrodę I stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze względu na otwarty charakter i duże zainteresowanie mieszkańców regionu. Jest przykładem doskonałej współpracy międzyuczelnianej oraz środowisk akademickich oraz z Okręgową Izbą Lekarską w Szczecinie. Obecnie z uwagi na trwającą pandemię musi odbyć się zdalnie/on-line.

W programie Konferencji – otwarcie i słowo Rektorów Uniwersytetu Szczecińskiego i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. A wykłady poprowadzą: prof. Jan Miodek (Wrocław), prof.  Jerzy Samochowiec (Szczecin), prof. Janusz Heitzman (Warszawa, Kraków), prof. Mariola Bidzan i dr Ilona Bidzan-Bluma (Gdańsk), prof. Ewa Stachowska (Szczecin), dr Anna Sołtys (Szczecin), prof. Przemysław Nowacki (Szczecin), prof. Andrzej Potemkowski (Szczecin), prof. Michał Lew-Starowicz (Warszawa), dr Emilia Rutkowska, dr Iwona Zawada (Szczecin).

Więcej o IX Dniu Mózgu

W duchu obchodów jubileuszu 100-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pod hasłem „Psychiatria w obliczu zmian”, już w czerwcu 2021 r. odbędzie się 46 Zjazd Psychiatrów Polskich (26.06.2021), więcej.