Jeśli nauka to Twoja pasja - biotechnologia jest dla Ciebie!

19.04.2021 Ogłoszenia

Drogi maturzysto! Po studiach w PUM czeka Cię ciekawa przyszłość choćby w roli naukowca. Biotechnologia medyczna - to inne oblicze medycyny, to pasjonujące badania naukowe, kliniczne i przedkliniczne lub opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych technologii.

Zapraszamy na kierunek biotechnologia o specjalności Biotechnologia medyczna na Wydziale Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej PUM.  Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie w jednostkach naukowo-badawczych, przemyśle biotechnologicznym i farmaceutycznym, laboratoriach naukowo-diagnostycznych, a także w firmach prowadzących badania kliniczne.

Podczas studiów czeka na Ciebie ciekawa interdyscyplinarna przygoda, na styku medycyny, biologii molekularnej, genetyki, współczesnych metod biologii eksperymentalnej i technologii medycznych. Do wyboru masz zarówno studia I, jak i II stopnia, gdzie zdobędziesz wszechstronną wiedzę m.in. na temat biologii molekularnej, genetyki klinicznej i molekularnej, inżynierii genetycznej, medycyny molekularnej, proteomiki, bioinformatyki. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Będziesz uczyć się, korzystając z nowoczesnej bazy dydaktycznej i najnowszego sprzętu z zakresu biologii molekularnej, a praktyki studenckie odbędziesz w firmach z sektora biotechnologicznego, m.in.: Adamed, Read-Gene, MethylDetect ApS. Studenci głodni wiedzy mają dodatkową możliwość uczestniczenia w licznych konferencjach naukowych z udziałem światowych specjalistów w zakresie medycyny, genetyki, biotechnologii, biologii molekularnej. Zapraszamy!

Posłuchaj naszych studentów z tego kierunku. O biotechnologii medycznej mówimy na spotkaniu online we wtorek 20 kwietnia o 14:00 na Facebooku PUM. Zapraszamy!footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886