Komunikat Komisji ds. Zagrożenia Epidemiologicznego PUM

23.03.2021 Ogłoszenia

Szanowni Państwo, zwracamy uwagę na potrzebę kontynuacji przestrzegania zasad związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Obserwujemy dynamiczny rozwój epidemii w kraju. Z pewnością podjęte przez naszą społeczność kroki dotyczące szczepień oraz dostosowanego do sytuacji prowadzenia zajęć przyniosą pozytywne rezultaty. Jednakże dbanie o zdrowie nas samych oraz innych osób wymaga pewnej dyscypliny, o którą apelujemy.

Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz dezynfekcji rąk. Dotyczy to również osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19.

Aktualnie nie mamy przepisów znoszących ten obowiązek. Ponadto w przypadku zakażenia prosimy o postępowanie zgodnie z procedurą obowiązująca w uczelni. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę w tym zakresie.

Komisja ds. Zagrożenia Epidemiologicznego PUM