Konsultanci wojewódzcy z PUM

03.06.2020 Ogłoszenia

Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak w ostatnim czasie powołali konsultantów wojewódzkich w różnych dziedzinach medycyny. W ich gronie znaleźli się specjaliści z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, a także podmiotów, które utworzyły zakłady opieki zdrowotnej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Prowadzą również nadzór nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy.

Powołana na pięcioletnią kadencję przez Wojewodę Lubuskiego:

28 maja 2020 r.:

• Dr hab. n. med. Hanna Przepiera-Będzak – konsultant w dziedzinie reumatologii – Klinika Reumatologii, Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Immunologii Klinicznej PUM

Powołani na pięcioletnie kadencje przez Wojewodę Zachodniopomorskiego:

27 maja 2020 r.:

• Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bohatyrewicz – konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu – Klinika Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu PUM.
  • Dr n. med. Joanna Manowiec – konsultant w dziedzinie stomatologii dziecięcej – Samodzielna Pracownia Stomatologii Dziecięcej PUM.

14 maja 2020 r. :

• Dr n. med. Katarzyna Amernik – konsultant w dziedzinie otolaryngologii dziecięcej – Klinika Otolaryngologii Dorosłych, Dzieci i Onkologii Laryngologicznej PUM.

30 kwietnia 2020 r.:

• Prof. dr hab. n. med. Leszek Domański – konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych – Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM.

8 kwietnia 2020 r. :

• Prof. dr hab. n. med. Romuald Bohatyrewicz – konsultant w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii - Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii PUM.
  • Prof. dr hab. n. med. Marcin Słojewski – konsultant w dziedzinie urologii – Katedra i Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej PUM.
  • Prof. dr hab. n. med. Jarosław Peregud-Pogorzelski – konsultant w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej – Klinika Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej, prorektor ds. rozwoju PUM.