Medycy dzieciom z Afryki

09.03.2020 Ogłoszenia

Na przełomie października i listopada 2019 roku czwórka lekarzy, w tym trzech z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego ze Szczecina, w ramach akcji medycznej „Medycy dzieciom z Afryki” wybrała się do Kenii.

W  Kenii w prowincji Meru niesiono pomoc lekarską najbardziej potrzebującym dzieciom znajdującym się w sierocińcach oraz ludności lokalnej. Odwiedzono łącznie 7 miejsc: sierocińce, ośrodki dla młodzieży, domy małego dziecka, ośrodek dla dzieci HIV pozytywnych oraz namioty przy parafiach dla najbiedniejszej ludności. Dzięki ofiarności sponsorów udało się wykonać 140 badań USG oraz wykonać około 420 konsultacji pediatrycznych i internistycznych.

W misji uczestniczyło dwóch lekarzy z  Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego SPSK nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w  Szczecinie pani dr hab. n. med. Elżbieta Petriczko, prodziekan Wydziału Lekarskiego i Stomatologii oraz doktorantka Monika Rychert lekarz rezydent ostatniego roku specjalizacji z pediatrii. Ponadto w wyjeździe brała udział pani doktor Joanna Staniewicz specjalista radiologii z Koszalina oraz pani Martyna Narożniak lekarz stażysta, absolwentka PUM, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland.