Mistrzostwo w wioślarskich mistrzostwach

22.06.2021 Ogłoszenia

Finalistami Międzynarodowych Regat o Puchar Prezesa Zarządów Portów Szczecin-Świnoujście, które odbyły się na Szczecińskich Bulwarach w ostatnią sobotę, zostały męska i dwie damskie osady wioślarzy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Gratulujemy męskiej ósemce z PUM w składzie: Oliwer Huzarski, Jerzy Bajko, Jeremi Żamojcin, Piotr Lisowski, Filip Bałazy, Łukasz Krasiński, Leo Dziwish, Bartosz Oder-Witowski oraz sterniczce Karolina Seidler. A także dwóm damskim osadom naszej uczelni. Pierwszą na podium dopingowała sterniczka osady męskiej – p. Karolina, a drużynowy sukces osiągnęły Julia Siemińska, Miszela Kałachurska, Krzysztofa Kwiek, Ula Przewoźna, Adrianna Różańska, Barbara Ufnalska, Anna Ślusarczyk, Aleksandra Koman. Drugie miejsce w kategorii kobiecej zajęły Karolina Przybylska, Natalia Bartoszek, Weronika Zielińska, Zuzanna Buriak, Zuzanna Kudlińska, Anna Syroka, Natasza Szabatowska, Alicja Wojtasiak i sterniczka Zuzanna Królikowska. Zwycięskie osady trenuje mgr Jan Jelec, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM. Wyrazy uznania!

Do wioślarskiej rywalizacji przystąpili zawodnicy z Akademii Morskiej, AGH Kraków, Politechniki Wrocławskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Uniwersytetu Szczecińskiego i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Klasyfikacja generalna, mężczyźni:

• 1 miejsce PUM
  • 2 miejsce Akademia Morska
  • 3 miejsce AGH
  • 4 miejsce Politechnika Wrocławska
  • 5 miejsce Uniwersytet Szczeciński
  • 6 miejsce ZUT

Klasyfikacja generalna, kobiety:

• 1 miejsce PUM (drużyna 1)
  • 2 miejsce PUM (drużyna 2)
  • 3 miejsce AGH
  • 4 miejsce AZS