Nowy akademik o podwyższonym standardzie

12.05.2020 Ogłoszenia

Dzisiejszą decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie otrzymał w drodze darowizny nieruchomość przy al. Piastów 28, gdzie powstanie akademik o podwyższonym standardzie.

Formalnym wnioskodawcą był Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który od lat aktywnie wspiera lokalną społeczność akademicką m.in. poprzez takie działania, jak i #AKADEMICKI SZCZECIN.

- Obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie wśród naszych studentów na komfortowe warunki mieszkalne podczas studiów. Dlatego dokładamy starań, by nie tylko dydaktyka, ale również warunki socjalne były świadczone na najwyższym poziomie. – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM i dodaje – Zależy nam, by czas studiów był ważnym i miłym etapem życia młodych ludzi, co może skłoni ich do dalszej realizacji zawodowej w placówkach medycznych naszego regionu.

- Pomorski Uniwersytet Szczeciński to naukowa wizytówka Pomorza Zachodniego – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Cieszę się, że PUM tak prężnie się rozwija i konsekwentnie realizuje kolejne cele. Obok największej w historii uczelni inwestycji budowy Uniwersyteckiego Centrum Onkologii uczelnia wybuduje również nowoczesny akademik dla swoich studentów w Szczecinie przy al. Piastów.


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886