Nowy kierunek studiów II stopnia na PUM - ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

07.07.2021 Ogłoszenia

Zapraszamy chętnych studentów i osoby już aktywne zawodowo do pogłębiania wiedzy i umiejętności, które podniosą kwalifikacje zawodowe pomocne w działalności gospodarczej w jednostkach ochrony zdrowia. Studia pozwolą rozwinąć także kompetencje menedżerskie i profesjonalizm kierowania zespołami ludzkimi.

Spektrum zatrudnienia po ukończeniu studiów jest szerokie. Począwszy od działów organizacyjnych, zarządczych oraz administracyjnych placówek ochrony zdrowia, inspekcji sanitarnych oraz jednostek administracji publicznej, po organizacje o charakterze prozdrowotnym, czy instytucje ubezpieczeniowe, farmaceutyczne, a także obiekty turystyki zdrowotnej i wellness.

Studenci w programie nauczania uczestniczyć będą w zajęciach z 45 przedmiotów, stricte związanych z merytoryką ochrony zdrowia (zdrowie publiczne, polityka zdrowotna, organizacja badań klinicznych, nowoczesne technologie w medycynie, pierwsza pomoc przedlekarska), z zakresu prawa (prawo sanitarne, ochrona własności intelektualnej, prawo sektorowe, prawo medyczne, postępowanie administracyjne), a także administracji (administracja w podmiotach leczniczych, nauki o organizacji, techniki i instrukcje kancelaryjne, CRM w podmiotach leczniczych, systemy informatyczne w zarządzaniu, audyt i kontrola wewnętrzna) i marketingu (marketing usług zdrowotnych, etyka w zarządzaniu, social media marketing, public relations, badania marketingowe, e-zdrowie i bezpieczeństwo informacji). Kompetencje menadżerskie kształtować będą m.in.  psychologia zarządzania, socjologia, ekonomia menadżerska, rachunkowość zarządcza, zarządzanie operacyjne, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie strategiczne, zarządzanie projektami, zarządzanie dystrybucją, zarządzanie finansami, zarządzanie jakością, prognozowanie i analizy ekonomiczne, zarządzanie zmianą, komunikacja i negocjacje, autoprezentacja.

Zapraszamy!