„Osobowość” w PUM

25.04.2023 Ogłoszenia

Tytuł Osobowości Roku 2022 Pomorza Zachodniego w kategorii NAUKA za aparat do fizjoterapii oddechowej z systemem stymulacji wizualno-dźwiękowej oraz modułem zbierania danych on-line odebrała dr hab. Agnieszka D. Kempińska-Podhorodecka, prof. PUM z Zakładu Biologii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Konkurs Osobowość Roku 2022 na etapie regionalnym organizowany jest przez redakcje Głosu Szczecińskiego i Głosu Koszalińskiego. Kapituła oceniała zaangażowanie i osiągnięcia kandydatów w danej dziedzinie. Laureaci zostali docenieni za pasję i chęć pomagania innym oraz przyczynianie się do rozwoju naszego regionu. Następnie mieszkańcy naszego województwa poprzez głosowanie wyłonili zdobywców zaszczytnych tytułów w pięciu plebiscytowych kategoriach – Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Obok laureatki z PUM, na 3. miejscu w kategorii NAUKA uplasowała się dr n. med. Marta Bott-Olejnik, która w gryfickim szpitalu wdrożyła program leczenia osób z chorobą Parkinsona, a 2. miejsce zajął dr hab. Wojciech Drożdż za prace poświęcone nowym aspektom zarządzania magazynami energii, elektromobilności, wykorzystania wodoru oraz dekarbonizacji gospodarki w oparciu o odnawialne źródła energii.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

fot. Sebastian Wołosz