Pacjent w badaniach klinicznych

20.11.2020 Ogłoszenia

Agencja Badań Medycznych we współpracy z partnerami projektu stworzyła cykl filmów edukacyjnych, które mają za zadanie przyczynić się do wzrostu świadomości pacjentów w obszarze badań klinicznych.

Filmy zrealizowano z udziałem badaczy i pacjentów. W materiale uczestnicy badań odpowiadają na najczęstsze pytania dotyczące udziału w badaniach klinicznych. Odkrywane będą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z badaniami klinicznymi. Odbiorcy filmów mogą dowiedzieć się m.in. czym są badania kliniczne, kto może wziąć w nich udział, w jaki sposób chronione jest bezpieczeństwo uczestników, jakie korzyści wiążą się z udziałem w badaniu oraz jakie prawa przysługują pacjentom.

Przez najbliższe tygodnie na stronie pacjentwbadaniach będą pojawiać się nowe filmy. Pierwsze wideo są już dostępne:

W projekt zaangażowały się instytucje publiczne i prywatne: Agencja Badań Medycznych, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Stowarzyszenie Na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce GCPpl, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Polski Związek Pracodawców Firm Prowadzących Badania Kliniczne na Zlecenie POLCRO, Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego – Krajowi Producenci Leków. Patronami projektu są Rzecznik Praw Pacjenta oraz Ministerstwo Rozwoju, a współorganizatorem jest Ministerstwo Zdrowia.


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886