Prezydenckie nagrody do wzięcia. Ostatni dzwonek.

27.07.2021 Ogłoszenia

Absolwenci PUM, dumni autorzy prac dyplomowych – przed Wami ostatnie dni na złożenie wniosków o Nagrody Prezydenta Szczecina. Nabór kończy się 31 lipca br.

 

W dotychczasowych 12 edycjach konkursu, Prezydent Miasta przyznał 26 nagród i 23 wyróżnienia za najlepsze prace naukowe na łączną kwotę ok. 300 000 zł. Teraz możecie postarać się o nie w czterech dziedzinach:

  • nauki ścisłe i przyrodnicze,
  • nauki humanistyczno-społeczne,
  • nauki inżynieryjno-techniczne,
  • nauki medyczne i nauki o zdrowiu.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace, które obroniono w roku akademickim, w którym przyznawana jest nagroda lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę będą brane rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry.

– Nagrody to wyraz uznania dla absolwentów, którzy nie boją się odważnie spoglądać w przyszłość i łączyć ją ze Szczecinem i rozwojem naszego miasta – mówi Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina. – Dlatego też szczególnie doceniamy prace naukowe, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Szczecina. Zachęcam do składania wniosków, chętnie dowiemy się, nad czym pracowaliście w ostatnich latach!

W wyborze najlepszych prac pomocą służyć będzie powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród, która przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i oceni je w każdej z dziedzin. Wynik tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone do końca października.

Kryteria oceny, regulamin wraz z wnioskiem i załącznikami dostępny jest na stronie internetowej https://stypendia.szczecin.eu/. Wnioski można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście – w Urzędzie Miasta Szczecin.


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886