PUM w The Polish Clinical Scholars Research Training

30.10.2023 Ogłoszenia

Program The Polish Clinical Scholars Research Training to innowacyjny program edukacyjny adresowany do polskich naukowców i lekarzy, który realizowany jest przez Agencję Badań Medycznych we współpracy z Harvard Medical School Postgraduate Medical Education (Boston, USA).

Program ma na celu podniesienie kwalifikacji uczestników w zakresie projektowania i prowadzenia obserwacyjnych i eksperymentalnych badań naukowych, analizowania, interpretowania i prezentowania danych z badań klinicznych oraz tworzenia wysokiej jakości publikacji. Program zainaugurowany został 24 października br. w Warszawie i składa się z trzech części: warsztatów stacjonarnych (Warszawa i Boston), webinariów online i samodzielnej nauki z wykorzystaniem platformy e-learningowej.

Spośród ponad 1000 nadesłanych zgłoszeń w programie uczestniczy stu wybranych kandydatów, w tym pięciu pracowników Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie: prof. Katarzyna Kotfis, dr hab. Ewa Wunsch, dr Magdalena Sycińska-Dziarnowska, dr hab. Bartłomiej Baumert i dr hab. Paweł Rynio. Pod opieką ekspertów z Harvard Medical School uczestnicy programu będą mieli możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia z różnych dziedzin medycyny i nauki w ramach dziewięciu modułów tematycznych, które dotyczą szerokiego spektrum zagadnień, takich jak biostatystyka, epidemiologia, epigenetyka, epigenomika, nauki translacyjne i cyfryzacja nauki.

Więcej informacji na stronie Agencji Badań Medycznych.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886