Rekrutacja na studia w PUM - ruszyła!

19.05.2023 Ogłoszenia

Od dziś rozpoczyna się rejestracja kandydatów na studia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie na rok akademicki 2023/2024. Oferujemy 14 kierunków studiów: jednolitych magisterskich oraz I i II stopnia. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji, terminarzem i aktualnościami.  Zachęcamy także do śledzenia najważniejszych komunikatów oraz do zapoznania się z całą ofertą edukacyjną PUM.  

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Rekrutacji przy ul. Rybackiej 1, piętro II, pok. 201, e-mail: rekrut@pum.edu.pl, telefon +48 91 48 00 816, 91 48 00 817, 91 48 00 827.

Zapraszamy na studia! Wstąpcie w szeregi ponad pięciotysięcznej społeczności studentów z niemal 800 obcokrajowcami. Uczyć Was będzie 700 pracowników naukowo-dydaktycznych i ponad 100 profesorów. Zajęcia praktyczne odbywają się w uniwersyteckich szpitalach klinicznych – w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej wraz ze szpitalem w Policach, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM na Pomorzanach, a także w klinikach innych szczecińskich szpitali, w trzech Międzywydziałowych Centrach Dydaktyki oraz w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej. Przygotowania do egzaminów i egzaminy prowadzimy w Centrum Egzaminów Testowych PUM. Nasi studenci podczas nauki korzystają z zasobów doskonale wyposażonej Biblioteki Głównej i znajdującej się w niej czytelni oraz miejsc cichej nauki. Nieopodal znajdują się uczelniane akademiki, a obok Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM, ze studencką strefą relaksu.

Naszymi studentami mogą być także osoby z niepełnosprawnościami. Otrzymają od uczelni pomoce naukowe i/lub asystenta dydaktycznego. Więcej informacji udziela Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

Społeczność PUM tworzą aktywnie działające organizacje studenckie: Parlament Studentów, Studenckie Towarzystwo Naukowe, Studenckie Towarzystwo Biotechnologów, Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Szczecin, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Szczecin, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Szczecin, a także Parlament Doktorantów oraz Towarzystwo Doskonalenia Umiejętności Praktycznych Studentów i Doktorantów. Studenci PUM są również sportowcami, którzy indywidualne pasje i zespołowe wyzwania rozwijają w wielu dyscyplinach, reprezentując uczelnię jako Akademicki Związek Sportowy PUM w lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Młodzi medycy mogą także rozwijać swoje pasje do śpiewu i tańca. W Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją i licznymi międzynarodowymi osiągnięciami w dziedzinie muzyki klasycznej działa Chór PUM. Natomiast zamiłowanie do tradycji ludowych można spełniać w Zespole Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM, kultywującym regionalne dziedzictwo Polski. 

A po zakończonych studiach jednolitych magisterskich lub I i II stopnia zapraszamy również na studia doktoranckie lub podyplomowe.

Przyjedźcie i zostańcie w pięknym Szczecinie, pełnym, wszechobecnej i przyjaznej zieleni. W mieście, w którym żyje i uczy się ponad 55 tysięcy studentów. 

POBIERZ INFORMATOR


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886