Rektor PUM w Radzie Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego

05.04.2023 Ogłoszenia

Profesor Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 marca 2023 roku, został powołany do Rady Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Instytut ukonstytuowano w grudniu 2022 r. w następstwie przekształcenia wysokospecjalistycznego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Działalność Instytutu obejmuje w szczególności tworzenie standardów opieki zdrowotnej dla funkcjonariuszy państwowych oraz postępowania medycznego na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, prowadzenie działalności leczniczej, badań naukowych, prac rozwojowych i usługowo-badawczych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Rada Naukowa Państwowego Instytutu MSWiA jest pierwszą radą tego typu w historii powojennej Polski, do składu której zostali powołani pracownicy naukowi i badawczo - techniczni Instytutu, przedstawiciele jednostek państwowych oraz szesnaście osób spoza MSWiA wyróżniających się wiedzą, doświadczeniem i autorytetem w sferze związanej z ochroną zdrowia. Do znamienitego grona Rady, obok JM Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego, powołano również dr n. pr. Krzysztofa Kozłowskiego, członka Rady naszej Uczelni. Nowo powołana Rada jest organem stanowiącym, inicjującym, opiniodawczym oraz pełniącym funkcje doradcze Instytutu MSWiA w zakresie jego działalności oraz w sprawach rozwoju kadry naukowej i badawczo-technicznej.